7 °C

BUSİAD sınıflarına sanayi desteği

Üretimin, teknik bilgi ve vasıflı insan gücüyle var olacağı bilincinden hareket eden Bursa Sanayicileri ve İşinsanları Derneği (BUSİAD), eğitim alanındaki faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor.

BUSİAD sınıflarına sanayi desteği

BURSA (DÜNYA) - 2017 yılında Teknik Eğitimi İyileştirme projesi kapsamında başlatılan Hayri Terzioğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ndeki çalışmalarda oluşturulan BUSİAD sınıflarının ikincisi, bu eğitim öğretim döneminde faaliyete geçti. Lise binasında yapılan ve BUSİAD ve iş dünyası profesyonelleri ile okul yöneticilerinin katıldığı değerlendirme toplantısında, bugüne kadar yapılan çalışmalar ve geleceğe ilişkin hedefler masaya yatırıldı. Okulun eğitim düzeyin iyileştirilmesi, öğrencilerin bilgi ve becerilerinin geliştirilmesi yönünde yapılacakların konuşulduğu toplantında, sanayicilerin ve profesyonellerin öğrencilerle deneyim paylaşması kararı alındı. Toplantıda ayrıca, BOSCH firmasının öğrencilere iş güvenliği malzemesi dağıttığı ve bir freze tezgahı hediye ettiği de dile getirildi.

10 ve 11. Sınıfta, iki şubede 60 öğrencinin BUSİAD sınıfı olarak yer aldığı projenin, gelecek dönemde de devam ettirileceği ifade edilen toplantıda, öğrencilerin fabrika ziyaretleri ve staj imkanlarının çözümlenmesi de konuşuldu.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap