12 °C

“Eşitlik İçin Ben De Varım” diyenler BİLGİ’de buluştu

İstanbul Bilgi Üniversitesi, ev sahipliğini yaptığı “Eşitlik İçin Ben De Varım Konferansı” Santralistanbul Kampüsü’nde düzenlendi. Konferansta iş hayatı, akademi, spor ve psikoloji alanından uzman isimler tecrübe ve görüşlerini öğrencilerle paylaştı.

“Eşitlik İçin Ben De Varım” diyenler BİLGİ’de buluştu

İstanbul Bilgi Üniversitesi BİLUM Sosyal Sorumluluk Kulübü tarafından düzenlenen toplumsal cinsiyet temalı “Eşitlik İçin Ben De Varım Konferansı”, Mor Çatı Vakfı Kurucusu Av. Canan Arın’ın açılış konuşmasıyla başladı. Türkiye’de özellikle genç kadın olmanın güçlüğüne dikkat çeken Arın, “Sahip olunan hakların geliştirilmesi bir yana, mevcut hakların korunmasında bile zorluk çekiliyor. Toplumda cinsiyet adı altında çocukluktan itibaren bize yakıştırılan roller var. Başta şiddet olmak üzere kadına yönelik tüm olumsuz davranışların nedeni de bu roller” dedi.

Açılış konuşmasının ardından, Piramit Danışmanlık CEO’su Berrin Kuleli, Limak Holding Yönetim Kurulu Basın Danışmanı Evrim Ergin, Lefke Avrupa Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölüm Başkanı Prof. Dr. Şengül Hablemitoğlu, İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Itır Erhart tespit, tecrübe ve fikirlerini paylaştı. Konferansın ikinci oturumunda ise Kızlar Sahada Ekibi’nden Kiraz Öcal ve Türkiye’nin ilk kadın drift pilotu Tuğba Bora, kadınların spor endüstrisinde yaşadıkları zorlukları aktardı. Toplumsal eşitsizliğin psikolojik boyutlarının masaya yatırıldığı son oturumda ise Uzman Psikolog Nurdan Beşen ve Klinik Psikolog Osman İlhan söz aldı.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap