KYK burs sonuçlarının açıklanması bekleniyor

8 Kasım'da sona eren KYK burs başvurularının ardından öğrenciler KYK burs sonuçlarının açıklanmasını bekliyor. KYK bursu ile üniversite öğrencileri her ay 550 lira eğitim desteği alacak.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın Kredi ve Yurtlar Kurumu burs başvuruları 8 Kasım'da sona erdi. Eğitimine üniversitede devam eden ve bu kapsamda yurt, burs ve kredi desteği isteyen binlerce öğrenci başvuru yaparken, devlet bursu almak isteyen öğrenciler şimdi KYK burs sonuçları için beklemeye geçti.

e-Devlet üzerinden yapılan başvuru sürecinde adaylar kendilerinden talep edilen bilgileri sisteme girerek burs taleplerinin kabul edilmesini bekliyor. Burs başvuru sürecinde adaylar tarafından sisteme girilen bilgiler incelenerek KYK burs sonuçları belirlenecek.

Burs alma koşullarına uygun adaylar burs ile desteklenirken, bunun dışında başvuruya göre öğrencilere eğitim kredisi verilecek.

Burs/kredi miktarı ocak ayından itibaren lisansta aylık 550 lira, yüksek lisansta 1100 lira, doktorada da 1650 lira olarak ödenecek.

Etiketler