19 °C

MEB il dışı öğretmen atama sonuçları bekleniyor

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) il dışı öğretmen atama sonuçları için bekleyiş sürüyor. Boş kontenjanlara tayin olmak isteyen öğretmenlerin başvuru sonuçlarının bugün açıklanması bekleniyor.

MEB il dışı öğretmen atama sonuçları bekleniyor

İl dışı öğretmen atamaları için başvurular 6 Ağustos'ta başlarken, 10 Ağustos'ta tamamlandı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından açıklanan boş kontenjanlar için tayin başvurusu yapan öğretmenler sonuçlar için bekleyişi geçti. MEB il dışı atama sonuçlarının 11 Ağustos'ta öğretmenlerin erişimine açılması bekleniyor.

Sonuçlar 11 Ağustos'ta açıklanacak

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanan takvime göre il dışı atama sonuçlarının 11 Ağustos 2020 tarihinde açıklanması bekleniyor. MEBBİS ve personel.meb.gov.tr adreslerinden erişime açılacak tayin sonuçlarının ardından öğretmenler ilişik kesme işlemlerine başlayacak.

İl dışı atama sürecinde başvuru yapan öğretmenler aynı ya da farklı illerden olmak üzere en fazla 40 eğitim kurumunu tercih edebilirken, bu kapsamda öğretmenlere tercihleri haricinde bir il daha tercih etme hakkı sunuluyor. Ancak 40 eğitim kurumu tercihi tamamlanmadan 41'inci seçenek işaretlenemiyor.

Bunlardan 41'inci seçeneği işaretleyenler, yalnızca tercih ettiği ildeki boş kalan kontenjanlara hizmet puanı üstünlüğü esasına göre bilgisayar kurasıyla atanıyor.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap