Sahte genelge öğrenci ve velileri tedirgin etti

Milli Eğitim Bakanlığı, sosyal medyada dolaşan genelgenin sahte olduğu konusunda öğrenci ve velileri bilgilendirdi. Bakanlık, resmî iletişim kanalları dışındaki açıklamalara itibar edilmemesi hususunun da altını çizdi.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Hüseyin GÖKÇE

Milli Eğitim Bakanlığı’nın imza ve logosu kullanılarak sosyal medyada dolaşan sahte bir genelge veli ve öğrencileri tedirgin etti. Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri, DÜNYA’ya yaptıkları açıklamada, bu genelgenin sahte olduğunu ve kısa zaman içinde konuya ilişkin sosyal medya hesaplarından da duyuru yapılacağını bildirdiler.

Yüz yüze eğitimin ertelendiği , bazı sınıflarda yüz yüze sınavın hangi koşullarda yapılacağına ilişkin bilgilerin yer aldığı genelgede, bu yıl üniversite sınavına girecek gençlerle ilgili bölüm dikkat çekiyordu. Sahte genelgede, bu yıl yapılacak üniversite sınavında Ortaöğretim Başarı Puanının geçerli olmayacağına ilişkin madde, gerek veliler gerekse bu yıl sınava girecek öğrenciler arasında tedirginliğe yol açtı.

Zaman zaman benzer konularda sahte belgelerin dolaştığına dikkat çeken Bakanlık yetkilileri, üniversite sınavı ile ilgili konuların da zaten ÖSYM Başkanlığı uhdesinde bulunduğunun altını çizdiler.