Yeşim Akademi yalın eğitimin merkezi oldu

Yeşim Akademi, Nike’ın tedarikçilerine verdiği global eğitim programı olan Lean 2.0 Yalın Eğitimine ikinci kez ev sahipliği yaptı. Programa Yeşim’in yanı sıra Nike’ın Türkiye, Mısır ve İsrail’deki tedarikçileri de katıldı.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

BURSA (DÜNYA) - Nike bünyesinde yalnızca Sri Lanka’da organize edilen yalın eğitim programı ilk kez Türkiye’de Yeşim Akademi’de geçtiğimiz yıl gerçekleştirilmişti. Lean 2.0 Yalın Eğitim programının Türkiye’deki ikincisi ve globaldeki üçüncüsü de geçtiğimiz günlerde Yeşim Tekstil’in ev sahipliğinde başarıyla tamamlandı. Yeşim’in stratejik ortaklarından olan Nike’nin Yalın Eğitim Direktörü Himashel Alwis’in liderliğinde verilen yalın eğitim, iki hafta boyunca teorik ve üretim sahalarında uygulamalı olarak devam etti. Toplam 26 kişilik bir grubun katıldığı programda Yeşim çalışanlarının yanı sıra Nike’ın diğer üretici firmalarından katılımcılar da yer aldı.

Programın açılışında konuşan Yeşim Tekstil CEO’su Şenol Şankaya, “Geçen yılki eğitim bizim için çok iyi bir başlangıç oldu. Bu güzel başlangıçtan itibaren Yeşim’de çok sayıda eğitim programı gerçekleştirdik. Bu süreçte kişi başına düşen eğitim yaklaşık 25 saati buldu. Nike gibi stratejik ortaklarımızla aynı bakış açısını yakalamak ve gelişim adına bu eğitimlere son derece inanıyoruz. Sporun ilhamı ile yaşamın kodlarını değiştiren bir marka olan Nike ile çalışmaktan dolayı son derece memnunuz” dedi.

Nike Yalın Üretim Direktörü Greg Boal da, “Lean 1.0 ile Lean 2.0 eğitim programı arasındaki en büyük fark, artık ‘Neden?’ sorusunu soracak olmamız. Bunun için birçok araç var ve bu araçları kullanarak gerek kişisel, gerek iş hayatımızda karşımıza çıkan sorunları daha doğru metotlarla ele alabileceğiz ve sorunların kök nedenleri oluşmadan çözebileceğiz” şeklinde konuştu.

Nike Yalın Eğitim Direktörü Himashel Alwis ise Lean 2.0 Yalın Eğitim programının bir eğitimden çok bir öğrenim olduğuna vurgu yaparak şunları kaydetti: “Söz konusu eğitimin ilkini geçen yıl mart ayında Yeşim’de yaptık. İkinci durağımız Tayland’ın ardından Yeşim Akademi ile üçüncü durak olarak yeniden Türkiye’deyiz. 4. durağımız ise Meksika olacak. Programımız çok hızlı ilerliyor. Bunda ilk kez Yeşim’de başlamış olmamızın payı olduğunu düşünüyorum.”

Yeşim Akademi bünyesinde iki hafta boyunca devam eden Yalın Eğitimlerin sertifika töreni de Nike ve Yeşim Tekstil yöneticilerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Törene katılan kursiyerler sertifikalarını Himashel Alwis, Greg Boal, Caner Soytas, Mazhar Kazancığlu ve Fatoş Hüseyinca’nın elinden aldı.

Etiketler