YKS ne zaman yapılacak? AYT, YDT ve TYT tarihleri belli oldu

YKS yaklaşıyor. ÖSYM tarafından yapılacak sınav için başvuru yapan adaylar YKS tarihleri için beklemeye geçerken, kalan kısa sürede artık son hazırlıklar yapılıyor. YKS sınav tarihleri bu yıl 26-27 Haziran olarak belirlendi. YKS kapsamında yapılacak TYT 26 Haziran'da, AYT ve YDT ise 27 Haziran'da gerçekleştirilecek.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Eğitimine üniversite ve yüksekokullarda devam etmek isteyenler YKS için hazırlıklarına devam ediyor. Adayların merak ettikleri YKS tarihi ise ÖSYM'nin yılın başında paylaştığı 2021 Sınav Takvimi'nde yer alıyor.

ÖSYM'nin 2021 Sınav Takvimine göre, bu yıl YKS tarihleri 26-27 Haziran 2021 olarak belirlendi. Sınava başvuru yapan ve katılan adaylar 26 Haziran 2021 tarihinde Temel Yeterlilik Testi (TYT), 27 Haziran 2021 tarihinde ise Alan Yeterlilik Testi (AYT) sınavlarına girecekler. Ayrıca Yabancı Dil Testi (YDT) de 27 Haziran günü yapılacak.

YKS sınav giriş belgeleri sınavdan en az 10 gün önce adayların erişimine açılacak. Adaylar sınav giriş yerlerini ÖSYM AİS'ten öğrenebilecek.

YKS'nin bu üç oturumuna katılan öğrenciler, bu oturumlardan aldıkları puanlarla üniversite tercihlerini yapacaklar.