20 °C

“Adım adım Londra Sanat Turu”

Bu yıl 28-30 Haziran tarihleri arasında yapılacak Mayfair Art Weekend’e paralel olarak ilk kez düzenlenecek London Art-Walk, bu etkinliğin izini sürmeyi hedefliyor…

“Adım adım Londra Sanat Turu”

Londra’da 100’ün üzerinde müzayede evi ve galeriye ev sahipliği yapan Mayfair, son yıllarda Royal Academy of Art işbirliği ile yapılan Mayfair Art Weekend ile ünlenerek sanat meraklıları için sanatın pek çok alanına dair geniş bir yelpaze sunuyor. Bu yıl 28-30 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek Mayfair Art Weekend’e paralel olarak ilk kez gerçekleştirilecek London Art-Walk ise katılımcılarına bu bölgeyi tanıtmayı hedefliyor.

London Art-Walk’ın Setur ve Melis Kahyaoğlu’nun Londra’da kurduğu M’Signature Event Company tarafından düzenleniyor. Bu işbirliği sonucu hayata geçen Adım Adım Londra Sanat Turu, sanat yazarı ve öğretim görevlisi Dr. Neslihan Kartoğlu rehberliğinde düzenleniyor.
28 Haziran’da başlayacak ve yaz boyunca tekrarlanacak olan Adım Adım Londra Sanat Turu, Londra sanat hayatının sergiler eşliğinde paylaşılacağı, galerilerin bir kentin sanat hayatında ne denli önemli olduğunun tartışılacağı, bazı duraklarda galeri yöneticilerinin ve sanatçılarının da katılımıyla zenginleşecek bir program olarak düşünülmüş.

20 sanat galerisi, bir müze

3 günlük bir programdan oluşan London Art-Walk ilk gününde Londra’ya vardıktan sonra Berkeley, Dover, Grafton, Albemarble, Old Bond, Burlington Gardens, Clifford, Cork, Saville Row ve Heddon sokaklarının bulunduğu Mayfair galeriler bölgesinde 10 galeriyi ziyaret edilecek.
İkinci gün gezi Bennet , St.James’s, Jermyn, Ryder, Bury, King, Duke, Mason’s Yard, Pall Mall sokaklarının bulunduğu St.James’s galeriler bölgesinde 10 agaleri ziyareti ile devam edecek.
Üçüncü gün ise Tate Modern Müzesi ziyareti ile başlayacak. Tate Modern Müzesi’ndeki süreli sergiler turunda Sanatçı Odaları (Jenny Holzer), Büyülü Gerçeklik (Weimar Almanyasında Sanat 1919-33), Natalia Goncharova sergileri ziyaret edilecek.