5 °C

Akbank Caz Festivali, 27. yaşını kutluyor 

Akbank Caz Festivali 27. yılında farklı performanslara ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Festivalin konser biletleri Mobilet'te satışa sunuldu.

Akbank Caz Festivali, 27. yaşını kutluyor 

Türkiye'nin en uzun soluklu festivallerinden biri olan Akbank Caz Festivali, bu yıl 27. yaşını kutluyor. Geçmişten günümüze Cecil Taylor, Archie Shepp, McCoy Tyner, Pharoah Sanders, Jimmy Smith, Enrico Rava, John Scofield & Joe Lovano, Manu Katché, David Sanborn gibi caz dünyasının önemli isimlerini izleyici ile buluşturan Festival, 3 - 19 Kasım tarihlerinde şehri cazın farklı renkleriyle kucaklayacak.

Özel performanslar

Festival, 27. yılında da özel performanslara ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. 27. Akbank Caz Festivali'nin ilk satışa çıkacak konserleri arasında Abdullah İbrahim & Ekaya & Hugh Masekela, Bonobo, Wolfgang Muthspiel Trio, Henri Texier & Hope Quartet ve Ala.Ni yer alıyor. Festivalin konser biletleri Mobilet'te satışa sunuldu.

Organizasyonu ve içerik programlaması Pozitif işbirliği ile gerçekleştirilen 27. Akbank Caz Festivali, 8 Kasım 2017, Çarşamba günü Uniq Hall'da Abdullah İbrahim & Ekaya & Hugh Masekela'yı ağırlayacak. Konserde modern cazın besteci-piyanistlerinden Abdullah İbrahim tarafından kurulan ve Güney Afrika'nın ilk siyahi bebop caz grubu The Jazz Epistles ruhunu yeniden dirilten Ekaya'ya, Güney Afrika'nın başka bir caz ikonu olan trompetçi Hugh Masekela eşlik edecek.

27. Akbank Caz Festivali kapsamında ayrıca gerçek adı Simon Green olan İngiliz yapımcı ve müzisyen DJ Bonobo canlı performansıyla 11 Kasım Cumartesi günü Volkswagen Arena'da; kendi kuşağının iz bırakmış caz gitaristlerinden 1965 Avusturya doğumlu Wolfgang Muthspiel, 6 Kasım Pazartesi günü Zorlu PSM Drama Sahnesi'nde; caz dünyasının laborantlarından Parisli kontrbasçı Henri Texier, kurucuları arasında yer aldığı ve oğlu Sébastien Texier'nin yönettiği Hope Quartet ile birlikte 7 Kasım Salı günü Babylon'da; şarkıları bugüne dek dijital platformlarda 2,5 milyondan fazla dinlenen Londra doğumlu Ala.Ni ise 16 Kasım Perşembe günü yine Babylon'da caz tutkunlarıyla buluşacak.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.