7 °C

DenizBank İlk Senaryo İlk Film Yarışması ödülleri dağıtıldı

DenizBank ve Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür Vakfı (TÜRSAK) iş birliğiyle bu yıl üçüncüsü düzenlenen DenizBank İlk Senaryo İlk Film yarışmasının kazananları ödüllerini törenle aldı.

DenizBank İlk Senaryo İlk Film Yarışması ödülleri dağıtıldı

DenizBank ve Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür Vakfı (TÜRSAK) iş birliğiyle bu yıl üçüncüsü düzenlenen DenizBank İlk Senaryo İlk Film yarışmasının kazananları ödüllerini törenle aldı. Yarışmada senaryo dalında birincilik ödülüne “İstasyonlar” isimli senaryosuyla Nisa Yıldırım layık görüldü.

Süleyman Arda Eminçe'nin “Suç Unsuru” yapımı ise ilk film kategorisinde Büyük Ödül kazandı. İrem Sak, sunuculuğunu da üstlendiği gecede Murat Dalkılıç ile sahne aldı.

DenizBank'ın, sinema sanatının belkemiğini oluşturan senaryo yazımı konusunda uluslararası standartlarda çalışmalar yapılmasını teşvik etmek ve Türk sinemasının geleceği olan senaristleri yolculuklarının en başında cesaretlendirmek üzere Türsak Vakfı işbirliğinde hayata geçirdiği “DenizBank İlk Senaryo İlk Film Yarışması”nın ödül töreninde değerlendirmelerde bulunan DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş şunları söyledi:

“Öznesi insana dair her şey olan senaryo, sinema sanatının tam kalbinde yer alıyor. Odağına insanı almış bir kurum olarak biz de Türsak ile bir araya gelerek ülkemizde senaryo alanında iyi işlerin hayata geçirilmesi için güçlerimizi birleştirdik. İlk Senaryo İlk Film, sadece ödül alanların değil, herkesin kazandığı, öğrendiği, beslendiği, deneyimlerin paylaşıldığı, fikirlerin büyüdüğü; Türk sineması için değiştirici ve dönüştürücü nitelikte bir sinerji platformu. Sinema sanatının bel kemiğini oluşturan senaryo yazımına uluslararası standartlarda bilimsel bir bakış getirme ve genç senaristlerimizi daha yolun başında cesaretlendirme hedefine katkı sunmaktan mutluluk duyuyoruz”.

Üç yıldır devam eden DenizBank İlk Senaryo İlk Film Yarışması'nın senaryo ödül kategorileri 2019 yılında çeşitlendiriliyor. Buna göre senaryolar, ‘Popüler Sinema Dalında En İyi Senaryo', ‘Sanat Filmi Dalında En İyi Senaryo' ve ‘Jüri Özel Ödülü' başlıklarından oluşacak ve başvurular bu doğrultuda alınacak.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.