20 °C

Dünyanın önemli pastacıları İstanbul'da buluşacak…

Master Of Cake, 10-11 Mart'ta İstanbul'da. Festival koordinatörü Zümra Uludoğan "Sektörümüze yepyeni bir soluk getirecek olan festivalimizde dünyaca ünlü pasta şefleri ve milli takım şeflerimizin özel sahne showları ve eğitimleri yer alacak" diyor.

Dünyanın önemli pastacıları İstanbul'da buluşacak…

Pastacılık festivali, yarışması Master Of Cake, 10-11 Mart tarihlerinde İstanbul'da pastacılık dünyasını buluşturacak. Uluslararası bir organizasyon olan ve Samsunlu Yöneticiler, Sanayiciler ve İş adamları Derneği SAYSİAD'ın Ana Sponsorluğunda gerçekleştirilecek Master Of Cake İstanbul'a bu sene 500'e yakın pastacının katılması bekleniyor.

Geçtiğimiz yıllarda Samsun ve Ankara'da düzenlenen organizasyonda 300 pastacı, çok özel pastalar yapmış ve büyük jüri tarafından ödüllendirilmişti. İstanbul organizasyonunda ise uluslararası şeflerin gösterileri, ücretsiz eğitim atölyeleri olacak ve festivale dileyen pasta severler katılabilecek.

                                     

Pasta ile sanat

İstanbul Elite World Europe Hotel'de düzenlenen festivalde Daniel Dieguez, Tuba Geçkil ile birlikte 2 gün sürecek bir pasta show performansı sunacak. İki usta şef, özel bir alanda devasa pastalara imza atacaklar. Birçok markanın standının da yer alacağı festivalde arzu eden katılımcılar pasta şefleri Ebru Savaş, Zülcenah Kunter ve Nurcan Özkara'nın tam gün vereceği eğitimlere ücretsiz katılabilecek.

Pasta açık artırması

Festivalin başladığı 10 Mart Cumartesi günü pastacılar, hazırladıkları pastaları jüri üyelerine sunacaklar. Akşam ise özel bir gala gecesi düzenlenerek şeflerin hazırlayacağı sürpriz bir pasta, açık artırma ile satılacak ve geliri şehit ailelerine bağışlanacak.

İkinci gün

Festivalin ikinci günü 11 Mart Pazar ise biten pastaların sunumu devam edecek. Yaklaşık 500 pastacının yarıştığı Master of Cake yarışması kazananları da yine Pazar günü belli olacak. Rita Dascenzo, Jeton Taravari, Tuba Geçkil, Bayram Özrek, Özlem Suryürekli, Zihni Türksel ve başkan Daniel Dieguez'den oluşan jüri, kazananlarını açıklayacak ve festival ödül töreni ile birlikte sona erecek.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap