8 °C

Ehlikeyfin caz keyfi: Dianne Reeves İstanbul'da

Bugüne kadar toplam 5 Grammy ödülü kazanan dünyaca ünlü caz şarkıcısı Dianne Reeves "Garanti Caz Yeşili" konserleri kapsamında İstanbul'a geliyor. Zorlu PSM Ana Tiyatro'da 18 Nisan tarihinde gerçekleşecek konserin biletleri satışa çıktı.

Ehlikeyfin caz keyfi: Dianne Reeves İstanbul'da

Dünyaca ünlü caz şarkıcısı Dianne Reeves, kariyerinin 40. yılında, "Garanti Caz Yeşili" konserleri kapsamında 18 Nisan'da Zorlu PSM Ana Tiyatro'da hayranlarıyla buluşacak. Konserin biletleri satışa çıktı. Biletler, www.biletix.com ve www.zorlupsm.com ile Zorlu PSM gişelerinden satın alınabiliyor.

Gençlik yıllarında Şikago'da trompetçi Clark Terry tarafından keşfedilen, solo kariyerine ise 1987 yılında yayınladığı kendi ismini taşıyan albümüyle başlayan ve günümüze kadar birbirinden başarılı toplam 18 albüm yayınlayan Dianne Reeves, müzik otoritelerince Dinah Washington ve Carmen McRae gibi caz müziğin efsane isimlerinin izinden giden bir ses olarak tanımlanıyor.

Başarılarla dolu bir kariyer

Toplam 6 dalda Akademi Ödülü adaylığı bulunan George Clooney filmi Good Night and Good Luck'ta caz şarkıcısı olarak canlandırdığı rolle hafızalara kazınan ABD'li sanatçı, bu filmde seslendirdiği şarkıyla "En İyi Caz Vokali" dalında Grammy kazandı. Norah Jones ve Aretha Franklin gibi dev isimlerle çalışan efsanevi yapımcı Arif Mardin'le çalıştığı 2003 tarihli stüdyo albümü "A Little Moonlight" ile "En İyi Caz Vokal Performansı" dalında bir Grammy daha kazanan Reeves, bu ödülü ilk kez 2001 yılında canlı albümü "In the Moment – Live In Concert" ile almayı başardı.

Güçlü yorumuyla başarısını günümüzde de sürdürmeye devam eden Dianne Reeves, son olarak 5 yıl aradan sonra yayınladığı "Beautiful Lie" albümüyle 2015 yılında bir kez daha Grammy ödülü kazanarak Grammy'lerinin sayısını altıya ulaştırdı.

Sanatçı, kariyeri boyunca Wynton Marsalis, Stanley Turrentine, Lenny White, Billy Childs, Harry Belafonte, Gregory Porter, Robert Glasper, Lalah Hathaway, Esperanza Spalding, Paul Simon, James Taylor ve Bobby McFerrin gibi isimlerle farklı proje ve albümlerde çalışma şansı yakaladı.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.