10 °C

Park Şamdan, 35. yılını Boğaz'da kutluyor

1981 yılından bu yana Nişantaşı'nda bulunan Park Şamdan, 35'inci yaşında Nişantaşı'na veda ediyor. Park Şamdan, artık sadece Boğaz'da, Hotel Les Ottomans'ın içerisinde konuklarını ağırlamaya devam edecek.

Park Şamdan, 35. yılını Boğaz'da kutluyor

1981 yılından bu yana İstanbul'un yeme-içme hayatının önemli isimlerinden birisi olan Park Şamdan, 35'inci yaşında Nişantaşı'na veda ediyor. Ersoy Çetin ve Emre Ergani'nin geçmişi unutmadan yeni dokunuşlarla bugüne taşımayı hedefledikleri Park Şamdan, artık sadece Boğaz'da, Hotel Les Ottomans'ın içerisinde Park Şamdan&The Bar'da konuklarını ağırlamaya devam edecek.

Köklerindeki klasik lezzetleri koruyan Park Şamdan&The Bar'da yeni mönü ikiye ayrılmış. "1981'den Bu Yana" bölümünde açıldığı günden itibaren mönüde bulunan "anne pilavı, patates, domates ve biberle servis edilen klasik cızbız köfte, salyangoz, kurbağa bacağı gibi "old school" lezzetler yer alıyor.

35 yıl sonra hazırlanan yeni mönü "Sharing is Caring" ise farklı mutfak trendlerini yansıtan "paylaşımlık" tabaklarıyla sunuluyor. "1981'den Bu Yana" markanın kuruluşundan itibaren mutfakta olan Şef Hüseyin Gürsoy'a, "Sharing is Caring" lezzetleri ise Peru, Şili gibi Latin Amerika ülkelerinde deneyime sahip Şef Kenan Baylan'a emanet edilmiş.

Hotel Les Ottomans'ın içerisindeki ana salona taşınan, restoran ve barın tek bir alanda toplandığı Park Şamdan&The Bar'ın yenilenen dekorasyonu ise iç mimar Ebru Mengenecioğlu imzasını taşıyor.

Park Şamdan & The Bar haftanın 7 günü öğlen yemeği, akşamüstü barı, akşam yemeği ve yemek sonrası bar olarak hizmet verecek…

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.