14 °C

Piri, bu kez Fener-Balat ve Boğaz'ı anlatıyor

Türkiye İş Bankası'nın kredi kartı markası Maximum'un desteği ile geliştirilen Piri Sesli Yürüyüş Turu Uygulaması'na Fener-Balat ve Boğaz turları da eklendi.

Piri, bu kez Fener-Balat ve Boğaz'ı anlatıyor

İş Bankası'nın desteğiyle geliştirilen dijital deneyim içerikli ve aynı zamanda bir start-up işbirliği ürünü olan Piri sesli yürüyüş turu uygulamasına Fener-Balat ve Boğaz turları da eklendi. Uygulamada; gezmeyi ve keşfetmeyi sevenler, şehirlerin tarihi ve kültürel eserlerini geçmişle günümüzü birleştiren hikâyeler eşliğinde akıllı telefonlarla dinleyerek gezme imkânı buluyor. Piri'ye yeni eklenen turlarda seyahat rehberi ve tarihçi Saffet Emre Tonguç, İstanbul'un saklı semti Fener-Balat ve martıların yurdu Boğaz'ın hikâyelerini anlatıyor. Uygulamada ses prodüktörlerinden Erkan Altınok ve Piri'nin müzisyenlerinden Sezgin Gezgin tarafından her tura özel, mekânın ruhunu yansıtan müzik ve ses efektleri de yer alıyor.

10 farklı tur

İş Bankası Maximum Kart'ın desteği ile 2016 sonunda uygulamaya konulan Piri, 100 bine yakın kullanıcıya erişti. Piri'de bugüne kadar hayata geçirilen 10 farklı yurtiçi turu olan Karaköy, Beyoğlu, Edirne, Cihangir, Tarihi Yarımada, Fener-Balat, Boğaz, Konya, Kars ve Kapadokya Maximum Kart sahiplerine ücretsiz olarak sunuluyor. Yurt dışında ise Paris, Roma, Londra ve Amsterdam turlarını Maximum Kart sahipleri indirimli olarak kullanabiliyor.

Toplamda 16 tura ulaşan Piri uygulamasında kısa süre içinde damak tadına düşkün gezginlere yönelik turlar da kullanıma sunulacak.

Piri nasıl kullanılır?

Piri, AppStore ve Google Play'den ücretsiz olarak indirilebiliyor. Uygulama içerisinden keşfetmek istenilen tur satın alınarak mobil veri veya kablosuz ağ bağlantısı üzerinden yüklenip sonrasında çevrimdışı olarak kullanılabiliyor. Tura başlamak için tek yapılması gereken ise uygulama içerisindeki harita üzerinden görülebilecek başlangıç noktasına gitmek... Ardından Piri, konumunuzu GPS üzerinden algılayarak otomatik olarak bulunduğunuz noktanın hikâyesini anlatmaya başlıyor. Tur boyunca uygulama ekranındaki pusula aracılığıyla yönünüzü bulabilir; harita ekranından rotanızı takip edebilir ve mola vermek veya alışveriş için size özel mekan önerilerini görebilirsiniz.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.