10 °C

'Türk Akımı inşaatı 2019'da başlayabilir'

Rusya Enerji Bakanı Novak, 'Türk Akımı doğalgaz boru hattı projesinde ilk hattın inşası 2019’un ikinci yarısında başlayabilir' dedi.

'Türk Akımı inşaatı 2019'da başlayabilir'

Rusya Enerji Bakanı Aleksandr Novak, Türk Akımı doğalgaz boru hattı projesinde ilk hat inşaatının 2019’un ikinci yarısında başlayabileceğini söyledi. 

Novak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dün Rusya’nın St. Petersburg kentinde Devlet Başkanı Vladimir Putin ile gerçekleştirdiği görüşme sonrasında açıklamalarda bulundu. 

Türk Akımı projesinde ilk hattın 2019’un ikinci yarısında inşa edilebileceğini belirten Novak, “Türkiye Enerji Bakanlığı ile projenin geliştirilmesi noktasında yakın temas içerisinde olacağız.” dedi. 

Türkiye’ye yönelik doğalgaz indiriminin ise henüz gündemde olmadığına işaret eden Novak, “Şu anda projede iki hat inşa edilmesi düşünülüyor. Ancak sonrası için teorik olarak herşey mümkün.” ifadelerini kullandı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin dün gerçekleştirdikleri görüşme sonrasında Türk Akımı projesinin gerçekleştirilmesi konusunda iki ülkenin de kararlı olduğuna yönelik açıklamalarda bulunmuşlardı. 

Kaynak: AA

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap