11 °C

20 saatlik DJ eğitimi ayda 100 bin TL kazanç yarattı

Hobilerin iş fırsatına dönüştüğünü fark eden prodüksiyon şirketleri 16 ya da 20 saatlik, eğitimin ücreti bin 600 ila 2 bin 500 lira arasında değişen DJ'lik eğitim paketleri sunuyor.

 20 saatlik DJ eğitimi ayda 100 bin TL kazanç yarattı

SELENAY YAĞCI

Stresten kaçmanın yollarından biri olan hobiler, şimdi iş fırsatlarına dönüyor. Workshop’lara giderek artan ilgiyi gören müzik prodüksiyon şirketleri, DJ’lik eğitiminden kazanç kapısı yarattı.

Ayda 50 öğrenciye ders veren şirketler, ortalama 100 bin TL kazanabiliyor. Main DJ Academy, Sonar House, Turquilla gibi şirketlerin fırsatı gördüğü alanda, eğitim paketleri de değişiklik gösteriyor. Paketler, 16 saat ya da 20 saat arasında değişirken, eğitimin ücreti ise bin 600 ila 2 bin 500 lira arasında değişiyor. Kimi eğitim birebir verilirken, kimisi gruplar halinde veriliyor. Fiyatlar da buna göre değişiklik gösteriyor. Şirketler ortalama 6 eğitimci prodüktörle hizmet veriyor. Eğitimin içerikleri de değişiklik gösteriyor. Eğitimler genellikle profesyonel olarak veriliyor. Ancak eğitimi alanın bu eğitimi kazanca dönüştürmesi kendi yeteneğine bağlı. DÜNYA’ya bilgi veren Turquilla şirketinin kurucusu, eğitimlere ilginin çok olduğunu kaydederek, “Biz de ayda ortalama 10 kadar kişiye ders verebiliyoruz. Bundan fazla kapasitemiz de yok. Bu alanda bir akademik eğitim yok. Biz de bu boşluğu gördük” dedi.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap