ABD'de Halkbank'ın temyiz başvurusu kabul edildi

Halkbank'ın ABD'de temyiz mahkemesine başvurusuna olumlu yanıt geldi. Yaşanan bu gelişme sonrası Halkbank hisseleri güne yüzde 7,27'lik artışla başladı.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

ABD'deki Halkbank davasında, bankanın "mahkemenin yargı yetkisi olmadığı" gerekçesiyle davanın düşmesi ve reddihakim talebinde bulunmak için "özel statüyle duruşmaya katılım" isteği, federal mahkeme tarafından reddedilmesinin ardından yaptığı temyiz başvurusu kabul edildi.

New York'taki temyiz mahkemesi, federal mahkemenin ret kararını bir üst mahkemeye taşıyan Halkbank'ın başvurusuna olumlu yanıt verdi.

Halkbank avukatları, "mahkemenin yargı yetkisi olmadığı" gerekçesiyle davanın düşmesi ve reddihakim talebinde bulunmak için "özel statüyle duruşmaya katılım" isteği, federal mahkeme tarafından reddedilince, temyiz mahkemesine başvurmuştu.

Avukatlar, temyiz mahkemesinin kararı açıklanıncaya kadar ise federal mahkemeden yargı sürecini beklemeye alması talebinde bulunmuştu.

Halkbank hisseleri yüzde 7'nin üzerinde prim yaptı

ABD'den gelen haber Borsa İstanbul'da işlem gören Halkbank hisselerinde sert yükselişlere neden oldu. Dün 6,88 liradan kapanan Halkbank hisseleri güne yüzde 7,27'lik artışla 7,38 liradan başladı.