Bakan Albayrak: Endekslerden iki sıfır atıyoruz, sadeleşiyoruz

Albayrak sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Yeni bir dönem, yeni bir hafta, yeni bir başlangıç… 23 yıl sonra Borsa İstanbul’da endekslerden iki sıfır atıyoruz, sadeleşiyoruz. Tüm yatırımcılarımıza hayırlı olsun." dedi.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, güven endeksleri ve Borsa İstanbul'dan iki sıfır atılmasıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Albayrak Twitter'dan yaptığı paylaşımda, "Yeni bir dönem, yeni bir hafta, yeni bir başlangıç… 23 yıl sonra Borsa İstanbul’da endekslerden iki sıfır atıyoruz, sadeleşiyoruz. Tüm yatırımcılarımıza hayırlı olsun." dedi.

Albayrak güven endeksleriyle ilgili, "Ekonomimiz adım adım yeniden yükseliyor. Güven endekslerinin temmuzda aylık bazda; hizmet sektöründe %20,2, perakende ticarette %9,6 ve inşaat sektöründe %11,6 yükselmesi sevindirici. Türkiye ekonomisi üzerine yapılan kötümser tahminler inşaallah yine boş çıkacak." ifadelerini kullandı.

Albayrak bir diğer 'tweet'inde ise, "Temmuz verilerine maşallah. Sektörel güven endekslerindeki artışın ardından reel kesim güven endeksi de 8,1 puan artarak 100,7 seviyesine çıktı. Kapasite kullanım oranı da temmuzda 4.7 puan artarak yüzde 70.7’ye yükseldi. Çarkları hep beraber daha hızlı çevirelim." açıklamasında bulundu.