12 °C

Bütçe takvimi belli oldu

Tasarı, 16-27 Aralık tarihleri arasında, TBMM Genel Kurulunda görüşülecek

Bütçe takvimi belli oldu

 

ANKARA - 2009 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı ile 2007 Yılı Merkezi Yönetim Kesin Hesap Kanunu Tasarısı, 16-27 Aralık tarihleri arasında, TBMM Genel Kurulunda görüşülecek.

Genel Kurulda, bütçe görüşmelerinin takvimine ilişkin Danışma Kurulu önerisi kabul edildi. Buna göre, 2009 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Tasarısının görüşülmesine 16 Aralık Salı günü başlanacak. Görüşmeler, 27 Aralık Cumartesi günü sona erecek.

Resmi tatil günleri dahil her gün saat 11.00'de toplanacak olan Genel Kurul, o günkü programın bitimine kadar çalışacak.

Genel Kurul, 21 Aralık Pazar günü saat 15.00'te, 27 Aralık Cumartesi günü ise saat 10.00'da çalışmalarına başlayacak. Bütçe görüşmeleri, 12 günde tamamlanacak.

2009 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Tasarısının tümü üzerinde, gruplar ve hükümet adına yapılacak konuşmaların süresi birer saat, kişisel konuşmaların süresi ise 10'ar dakikayla sınırlandırılacak.

Görüşmeler, 14 turda gerçekleştirilecek. Her tur görüşmede, gruplar ve hükümet adına yapılacak konuşmalar 40'ar dakika, kişisel görüşmeler ise 5'er dakika olacak. Bütçenin tümü üzerinde ise gruplar ve hükümete birer saat, kişisel konuşmacılara ise 10'ar dakika süre verilecek.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.