30 °C

Ceyhan OSB’de arsa tahsislerine başlandı

Adana'nın Ceyhan ilçesinde 1.2 milyon metrekare alanda kurulacak olan Ceyhan Karma OSB'de arsa tahsislerine başlandığı, altyapı çalışmalarının yakında başlayacağı açıklandı... Eray Şen'in haberi...

Ceyhan OSB’de arsa tahsislerine başlandı

Eray ŞEN

Adana’nın Ceyhan ilçesinde denize yaklaşık 1 kilometre mesafede kurulan Ceyhan Karma Organize Sanayi Bölgesi’nde arsa tahsislerine başlandı. Birinci etabı 1 milyon 210 bin metrekare olarak tescil edilen bölgede 56 adet sanayi parseli bulunuyor.

Ceyhan Kaymakamı Bayram Yılmaz, 2016 yılında tescil edilerek kısa sürede imar ve uygulama planları onaylanan OSB’de altyapı çalışmalarına yakında başlanacağını, yatırım yapmak isteyen sanayicileri beklediklerini açıkladı. Ceyhan Karma OSB’de 5 bin metrekare ile 41 bin 500 metrekare arasında değişen 56 adet parsel bulunduğunu, ihtiyaca göre birden fazla arsa tahsisi yapılabildiğini vurgulayan Kaymakam Yılmaz şu bilgileri verdi: “Adana ili Ceyhan ilçesi Sarımazı Mahallesi sınırları içerisinde bulunan Ceyhan OSB 1’inci etap alanı 1 milyon 210 bin 166 metrekare olarak tescil edilmiş olup, yatırımcılardan gelen yoğun talebi karşılamak için 444 bin metrekarelik 2’nci Etap Genişleme Alanı belirlenmiş ve tescil çalışmalarına başlanmıştır. Son derece stratejik özellikler taşıyan Ceyhan OSB; güneyinde Yumurtalık Serbest Bölgesi’ne, batısında Ceyhan Enerji İhtisas Endüstri Bölgesi’ne, doğusunda Erzin OSB’ye sınır olup, denize uzaklığı 1.3 kilometredir. Bölgede 4 adet liman ve 2 adet iskele bulunmaktadır. Bitişiğinde BOTAŞ ve BİL (Botas International Limited) bulunmakta ve bu işletmelerin limanları yer almaktadır. Güney sınırından otoban bağlantı yolu geçmektedir. OSB bitişiğinden geçecek şekilde TCDD tarafından demiryolu bağlantısı planlaması yapılmıştır. Adana-Gaziantep Hatay Otoyolu, Ceyhan ilçe merkezine yakın geçmektedir.”

OSB’de arsa metrekare fiyatı 250 TL

Ceyhan Organize Sanayi Bölgesi’nde, arsa metrekare birim fiyatının; kuruluş, arsa, su, elektrik, kanalizasyon, saha içi yollar, doğalgaz ve telekomünikasyon bağlantıları gibi her türlü altyapı olanakları dahil 250 TL olarak belirlendiğini duyuran Kaymakam Yılmaz mevcut tesislere ilave olarak kurulacak yeni sanayi ve enerji tesisleri ile Türkiye’nin sanayi– enerji üssü ve liman bölgesi olacak Ceyhan’daki çalışmalara tüm kurum ve kuruluşların her türlü desteği en üst seviyede sağladığını söyledi.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap