8 °C

Çin Ürünleri Fuarı başladı

Çinli üreticilerle Türk alıcıları bir araya getiren ve 800'den fazla firmanın katıldığı China Homelife Turkey kapılarını ziyaretçilerine açtı.

Çin Ürünleri Fuarı başladı

Çinli üreticilerle Türk alıcıları bir araya getiren ve 800'den fazla firmanın katıldığı Çin Ürünleri Fuarı (China Homelife Turkey) başladı.

İstanbul Fuar Merkezinde 12 bin 500 metrekarelik alanda bu yıl üçüncüsü düzenlenen fuar, 800'den fazla Çinli üreticinin katılımıyla gerçekleşiyor.

Fuarda, Türk Standartlarına uygunluk kontrollerinden geçmiş tekstil, hazır giyim ve aksesuarları, ev tekstili, inşaat malzemeleri, el aletleri ve hırdavat, ev gereçleri, elektrikli ev aletleri, mobilya, elektronik eşyalar, hediyelik eşya, züccaciye, mutfak ve banyo armatürleri, gıda, lojistik, LED ve aydınlatma ürünleri başta olmak üzere 50 binin üzerinde ürün yer alıyor.

Önceki yıl 650 Çinli firmanın katıldığı ve 13 bin kişinin ziyaret ettiği China Homelife Turkey Fuarını bu sene 15 bin kişinin ziyaret etmesi bekleniyor.

Fuara katılım maliyetlerinin tamamı Çin hükümeti tarafından karşılanıyor.

Çin'e gitmeden Çinli üreticilerle görüşme imkanı

China Homelife Fuarı Türkiye Genel Koordinatörü Gülden Parlak, bu yıl üçüncü kez düzenlenen fuarın yıl içinde Meksika, İran, Polonya, Brezilya gibi 11 ülkede gerçekleştirildiğini söyledi.

Fuarın küçük kapsamlı ancak marka olduğunu dile getiren Parlak, "Fuar tamamen yüz yüze karşılıklı iletişimin olduğu, oturulup ticaretin konuşulduğu bir etkinlik. Çin'den ihracat yapan Türk vatandaşları oraya gitmeden Çinli üreticilerle buluşturuyoruz." dedi.

Parlak, fuar için büyük kısmı Anadolu'dan olmak üzere 2 bin 500 kişilik alım heyeti getirdiklerini kaydederek, üç gün sürecek fuara 15 bin ziyaretçi beklediklerini aktardı.

Fuar, 3 Haziran'da sona erecek.

Kaynak: AA

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.