20 °C

Doğal taş sektörü Hindistan’da buluşacak

Stonemart 9. Uluslararası Doğal Taş Endüstrisi Fuarı, 9 ülkeden 400 katılımcıyı Hindistan’ın Jaipur kentinde buluşturacak. Fuara 72 Türk firması da katılacak.

Doğal taş sektörü Hindistan’da buluşacak

Stonemart 9. Uluslararası Doğal Taş Endüstrisi Fuarı, 2-5 Şubat 2017 tarihleri arasında Hindistan’ın Jaipur kentinde gerçekleştirilecek. 9 ülkeden 400’ü aşkın katılımcıyı bir araya getirmesi beklenen fuara, TG Ekspo Uluslararası Fuarcılık A.Ş. milli katılım organizatörlüğünde 72 Türk firması katılacak.

TG Ekspo Uluslararası Fuarcılık A.Ş. milli katılım organizatörlüğündeki fuara doğal taş ocakları, doğal taş ithalatçısı, ihracatçısı ve imalatçıları, distribütörleri, ilgili makine, teçhizat, teknik uzmanlık ve danışmanlık kuruluşları ve taş endüstrisi derneklerinden oluşan 72 Türk firması da katılacak. 

Yüzde 70 oranında fuar desteği alma hakkı var

Ekonomi Bakanlığı tarafından milli katılım organizasyonu izni verilen Stonemart 2017 Uluslararası Doğal Taş Endüstrisi Fuarı katılımcıları hedef ülke destekleri kapsamında 15 bin dolara kadar vergi, resim, harçlar hariç yüzde 70 oranında fuar desteği alma imkanı bulunuyor.

Aynı zamanda fuar Ekonomi Bakanlığı'nın prestijli fuarlar listesinde yer alıyor. Bu kapsamda firma başına 50 bin dolara kadar yüzde 50 oranında fuar desteği veriliyor.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap