Doğan Holding 14 yıl sonra bankacılığa dönüyor

Doğan Holding, 14 yıl aradan sonra bankacılık sektörüne dönüyor. Bloomberg News'in haberi sonrası Doğan Holding'den resmi bir açıklama geldi ve bankacılık için 'baktığımız sektörlerden biri' ifadesi kullanıldı.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Dışbank'ı 2005 yılında Fortis Bank'a satarak bankacılık sektöründen çıkan Aydın Doğan'ın, tekrar bankacılık sektörüne gireceği konuşuluyor.

Bloomberg'in internet sitesinde yer alan haberde Aydın Doğan'ın, satın alma ya da lisans başvurusu yoluyla yatırım bankacılığına girmeyi planladığı aktarıldı. Aynı haberde Doğan Holding'in, önümüzdeki 12 ay içinde konuya ilişkin adım atabileceğini kaydetti.

Doğan Holding'den resmi açıklama

Bu haber sonrası Doğan Holding'den bugün bir açıklama geldi. Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yapılan açıklamada, Bloomberg.com'un haberi yalanlanmazken, bankacılık sektörü için 'ilgilendiğimiz sektörlerden biri' ifadesi kullanıldı. 

Doğan Holding'in konuya ilişkin KAP açıklaması şöyle: 

"
Bir internet haber sitesinde (www.bloomberg.com), Şirketimiz'in mevcut bir yatırım bankasını satın alacağı veya yatırım bankacılığı lisanı için başvuru yapacağı konusunda bir haber yer almıştır.

Söz konusu haberde bahsi geçen "yatırım bankacılığı" da doğru fırsat çıkması halinde baktığımız sektörlerden biri olup, bu konuda henüz kesinleşmiş bir kararımız bulunmamaktadır. Konuya ilişkin bir gelişme olduğu takdirde ayrıca kamuya açıklama yapılacaktır."

Medya sektöründen de çıkmıştı

Doğan Holding, geçtiğimiz yıl aralarında Hürriyet, Kanal D, Cnn TÜRK gibi markaların bulunduğu medya sektöründeki şirketlerini Demirören Holding'e satmıştı. 

Doğan Holding yatırım bankası kuruluşu için BDDK'ya başvurduDoğan Holding yatırım bankası kuruluşu için BDDK'ya başvurdu

 

Etiketler