15 °C

Dünya Talks'un konuğu Dr. Servet Terziler

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Sağlık Komisyonu Üyesi ve Esteworld Saç Ekimi ve Plastik Cerrahi Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Servet Terziler, DÜNYA Talks'ta Ceyhun Kuburlu'nun sorularını yanıtladı.

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Sağlık Komisyonu Üyesi ve Esteworld Saç Ekimi ve Plastik Cerrahi Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Servet Terziler,  DÜNYA Talks'ta Ceyhun Kuburlu'nun sorularını yanıtladı.


"Pandemi sonrasında ülkemiz sağlık turizminde dünya markası olduğunu bangır bangır bağırarak dedik" diyen Dr. Servet Terziler sözlerine böyle devam etti:

"Covid’i en iyi yöneten ülkeyiz. Bunun aksini kimse söyleyemez. Sağlık turizmimizin lokomotifi olan saç ekimi, estetik cerrahi, diş ve göz’de 1 hazirandan itibaren gelmeler başladı. İnsanlar artık hem sağlık turizmine hem de deniz turizmine akın akın gelmeye, bir çok ülkeden hasta almaya başladık. Avrupa ülkelerinden özellikle Hollanda’dan Almanya’dan, Körfez ülkelerinden hasta almaya başladık. Eskiden yılda 500-600 bin, aylık olarak 40 bin saç ekiyorduk. Şu anda bunun kabaca bunun yüzde 20’sini yakaladık. Salgında ikinci dalga olmazsa, sağlık turizmi için gelmeye devam edecekler. İvme çok iyi olur ve depar atarız.Özellikle Dubai, BAE, Körfez ülkeleri sağlık turizmi için son 15 yılda yoğun bir biçimde Türkiye’ye geldiler.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap