10 °C

Endekslerde satış baskısı sürüyor

Yurtdışında bugün ABD'den TSİ 15:30'da TÜFE ve konut verileri gelecek; içerde MB'nin faiz toplantısı izlenecek

Endekslerde satış baskısı sürüyor

 

İSTANBUL – İMKB yeni güne daralan işlem hacmiyle kararsız başladı. Ulusal-100 Endeks, saat 10:10 itibariyle 23.218 puanda (-276) yer alıyor. Şu ana kadar gerçekleşen işlem hacmi ise 90 milyon YTL düzeyinde. Endekste 23.000, 22.700 destekler ve 23.800, 24.300 dirençler olarak izleniyor.

Dün ABD'de otomotiv sektörü temsilcileri Senato'ya mevcut durum ve beklentileriyle ilgili sunum yaptı. Ancak, sektöre yönelik destek konusunda belirsizlik devam ediyor. Diğer yandan Fed Başkanı Bernanke ve ABD Hazine Bakanı Paulson Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi'nde konuştu. Bernanke, kredi piyasalarında iyileşmeye dair işaretler alındığını kaydederken, Paulson ekonomide iyileşmenin çok hızlı olmayacağını, ancak kurtarma paketlerinin katkı yapacağını söyledi.

Bugüne gelindiğinde ise ABD vadeli işlemlerde yüzde 1'e yaklaşan eksiler var. Güne hafif artıda başladıktan sonra eksiye geçen İMKB-100 ise temkinli duruşuna devam ediyor. Avrupa endeksleri ise yüksek açılışlar sonrası satışla karşılaştı.

Yurtdışında bugün ABD'den TSİ 15:30'da TÜFE ve konut verileri gelecek. Dün açıklanan ABD ekim ayında ÜFE'si yüzde 2.8 düşüş göstermişti.

Yurtiçinde ise bugün toplanacak TCMB’nin PPK Toplantısı'ndan çıkacak faiz kararı ve piyasaya verilecek mesajlar takip edilecek. Faizde bir değişiklik beklenmiyor.

Merkez Bankası faiz toplantısının takip edildiği para piyasasında gün dengeli görünümle başladı. Dün dalgalı seyirle 1.67 YTL'den dönen ve 1.6540 YTL'de dengelenen dolar bugün 1.66 YTL seviyelerinden açıldı. 14 Nisan 2010 vadeli en aktif tahvilde faiz ise yüzde 23.4 bandında.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.