Fırıncılar Federasyonu’ndan ekmek fiyatlarına ilişkin açıklama

Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, bazı basın yayın organların ekmeğin 4 liradan, 5 liradan satıldığına yönelik haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyledi.

AA
YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Balcı, ekmek fiyatlarının yükseleceğine yönelik haberlere ilişkin açıklama yaptı.

Türkiye genelinde 200-210 gram ekmeğin 3 liradan satıldığını bildiren Balcı, "Bazı basın yayın organlarımızda ekmeğin 4 liradan, 5 liradan satıldığına yönelik haberler gerçeği yansıtmamaktadır. 4 lira, 5 lira gibi bir rakam söz konusu değildir." değerlendirmesinde bulundu.

Fırıncılar olarak ocak ayında maliyet artışlarını dikkate alarak ülke genelinde kilogramı 12,5 lira olan ekmeğin fiyatının kilogram bazında 14-15 liranın üzerine çıkmaması yönünde gereken fedakarlığı yaptıklarını kaydeden Balcı, “Burada, şu noktayı da dikkatlerinize sunmak istiyorum. Merdiven altı ruhsatsız fırınların bir gün daha üretim yapmamaları gerekmektedir. Belediyelerimizi de bu bağlamda göreve davet ediyoruz." ifadesini kullandı.