21 °C

Goodyear '4 mevsim' lastiklerini piyasaya sürdü

'Vector 4Seasons' lastikler her türlü hava koşuluna uyum sağlıyor

Goodyear '4 mevsim' lastiklerini piyasaya sürdü

KOCAELİ - Goodyear, her türlü hava koşulunda yüksek performans gösteren ''Vector 4Seasons'' lastiklerini piyasaya sundu.

Goodyear'dan yapılan yazılı açıklamada, üstün Weather Reactive Teknoloji ile tasarlanan ''Vector 4Seasons'' lastiklerinin, 3 boyutlu kilitlenebilen gofretimsi kılcal kanallı, yönlü V tipi sırt desenine ek olarak, özel 4 mevsim silika karışımlı sırt hamur bileşimi sayesinde mükemmel sürüş performansı ve konforu sağladığı açıklandı.

Karda yüzde 5 daha iyi yol tutuş ve yüzde 2,4 daha kısa fren mesafesine sahip olduğu ifade edilen açıklamada, lastiklerin, buzda yüzde 11 daha kısa fren mesafesi ile önde gelen uluslararası iki rakibine göre üstün performans sergilediği, suda kızaklama direncinin rakiplerine göre yüzde 4 daha iyi olduğu vurgulandı.

Açıklamada, TÜVSÜD tarafından onaylanan ''Vector 4Seasons'' lastiklerinin kış mevsim performansı sunduğunun kanıtı olan ''kar tanesi'' sembolüne sahip olduğu, piyasada çok az sayıda bulunan dört mevsim lastikleri segmentinde yerini aldığı ifade edildi.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.