Hakan Bahçeci’nin doğum günü Dünya Susam Günü ilan edildi

Global Susam Endüstrisi, Hakan Agro’nun kurucusu merhum Hakan Bahçeci’nin doğum günü olan 12 Aralık tarihini “Dünya Susam Günü” ilan etti.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Global Susam Endüstrisi, Hakan Agro’nun kurucusu merhum Hakan Bahçeci’nin doğum günü olan 12 Aralık tarihini, susam ticaretinin gelişmesine katkılarını onurlandırmak amacıyla “Dünya Susam Günü” ilan etti.

Global susam ticaretinin önemli isimlerinden olan Hakan Bahçeci’nin doğum gününün “Dünya Susam Günü” olarak kabul edilmesi, Hindistan’dan Etiyopya’ya, Çin’den Dubai’ye pek çok ülkenin yağlı tohum üretim ve ihracat birliklerinin katıldığı uluslararası webinar sırasında oybirliğiyle gerçekleşti.

Büyük küresel ticaret birliklerinin teklifi ve oylarıyla kabul edilen Dünya Susam Günü (WSD), Hindistan ve Ortadoğu Ticaret Endüstrisi ve Yatırım Forumu patronluğunda kurulan Dünya Susam Günü Konseyi tarafından yönetilecek.

32 senedir tarım ürünleri ticareti ve tedarik zinciri yönetimi alanında aktif rol oynayan Hakan Bahçeci’nin kurucusu olduğu Dubai merkezli Hakan Agro şirketi, 23 ülkede operasyon ağı bulunan çok uluslu bir tarımsal emtia şirketi olarak faaliyetlerini sürdürüyor.

Dünya gıda piyasasında etkin bir konuma sahip olan Hakan Agro, altı kıtada yılda toplam altı milyon ton ticaret hacmine ulaşmayı başardı