22 °C

Hannover Sanayi Fuarı 7 Nisan'da başlıyor

69 ülkeden 4 bin 872 firmanın katılacağı Hannover Sanayi Fuarı'nda bu yıl Türkiye'den 160 firma boy gösterecek

Hannover Sanayi Fuarı 7 Nisan'da başlıyor

HANNOVER - Dünyanın en büyük endüstri fuarlarından olan Hannover Sanayi Fuarı, 7 Nisan'da kapılarını ziyaretçilerine açacak. Bu yıl Hollanda'nın partner ülke olduğu fuar, 11 Nisan tarihine kadar gezilebilecek.   

Hannover Sanayi Fuarı'nın 6 Nisan'da yapılacak resmi açılış törenine Almanya Başbakanı Angela Merkel ile Hollanda Başbakanı Mark Rutte'nin de katılması bekleniyor. Hannover Kongre Merkezi'ndeki törende liderlerin yanısıra Hannover Büyükşehir Belediye Başkanı Stefan Schostok ve Alman Sanayi Federasyonu (BDI) Başkanı Ulrich Grillo da konuşma yapacak.  

İhtisas fuarları

Hannover Sanayi Fuarı kapsamında bu yıl farklı alanlarda ihtisas fuarları düzenlenecek. Bu alanlar, araştırma-geliştirme teknolojileri, elektrik ve hibrid teknolojileri, elektrik depolama sistemleri, endüstriyel üretim teknolojileri, sanayi otomasyonu teknolojileri, enerji teknolojileri, sanayide yazılım ve dijital teknolojileri, çevreci sanayi teknolojileri, promosyon ve tanıtım ürünleri ile matbaa teknolojileri olarak sıralanıyor.   

69 ülkeden 4 bin 872 firmanın katılacağı Hannover Sanayi Fuarı'nda bu yıl  Türkiye'den 160 firma boy gösterecek.

Türkiye, katılımcı sayısı yönünden ev sahibi Almanya ( 2 bin 363 firma), Çin (529 firma), İtalya (268 firma), partner ülke Hollanda'dan (227 firma) sonra 5'inci büyük katılımcı ülke durumunda.

Fuara katılacak Türk şirketleri ağırlıklı olarak 4,5,6 ve 12'inci hollerde  ürünlerini sergileyecek. Türkiye Cumhuriyeti Hannover Ticaret Ataşeliği de 6'ıncı Hol. E-30 no'lu Türkiye standında, fuar boyunca Türk ve Alman işadamlarına ve misafir heyetlere hizmet verecek.

Hannover Sanayi Fuarı'nı bu yıl yaklaşık 250 bin kişinin ziyaret etmesi bekleniyor. Ziyaretçilerin yaklaşık 80 bininin yurt dışından geleceği tahmin ediliyor.  

 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap