7 °C

İhracatın Gizli Şampiyonları belirleniyor

Dünya Gazetesi ve TİM tarafından ortaklaşa düzenlenen Türkiye'nin Gizli İhracat Şampiyonları'nda başvurular 23 Eylül'e kadar alınacak...

İhracatın Gizli Şampiyonları belirleniyor

İhracatın geliştirilmesi ve ülke ekonomisinde payının artırılması amacıyla, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ve DÜNYA Gazetesi işbirliğinde Türkiye'nin Gizli İhracat Şampiyonları belirleniyor. 

10 kategoriden oluşan yarışmada ihracatçılar, yeni ürün, ürün ve pazar çeşitliliği, katma değeri yüksek ürün ve ihracat performansının artırılması gibi ölçütlerle değerlendirilecek.

BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN - (Son tarih 23 Eylül 2016)


YARIŞMANIN KATEGORİLERİ

1. Özgün Ürün Şampiyonları: Türkiye'den ilk kez ihraç edilen ya da katma değeri oldukça yüksek veya geleneksel ürün-pazar konseptinin dışında ürün ihracatı gerçekleştiren firmalar.

2. Sınır Tanımayan Şampiyonlar: En fazla sayıda ülkeye ihracat gerçekleştiren veya herhangi bir ürünün ilk kez ihracatını gerçekleştiren firmalar.

3. e-İhracat Şampiyonları: Tanıtım, pazarlama ve sipariş işlemini internet/e-ticaret platformları üzerinden yapmış olan firmalar.

4. Hizmet Şampiyonları: Ulaştırma, turizm, haberleşme, inşaat, sigorta, bilgisayar ve bilgi hizmetleri, ticari ve ticaret bağlantılı diğer hizmetler gibi çeşitli alanlarda hizmet ihracı yapan firmalar.

5. Turquality Şampiyonu: Turquality desteğinden faydalanan ve bu destek kapsamında yurt dışında Türk Malı imajını güçlendiren firmalar.

6. Girişimcilik Şampiyonu: Sosyal sorumluluk çerçevesinde veya bulunduğu coğrafya ve imkânlar parelelinde gösterilen girişimcilik başarısı için aday gösterilen firmalar.

7. Üniversite-Sanayi İşbirliği Şampiyonu: Üniversite, TÜBİTAK vb. akademik kurumlar ile ortaklaşa yaptığı projeleri ticarileştirerek ihraç eden firmalar.

8. En Çevreci Şampiyon: İhraç ettiği ürünlerin üretim süreçleri ya da ürünlerin kullanım alanları dolayısıyla çevreci firmalar.

9. Ar-Ge Merkezi İnovasyon Şampiyonu: Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından onaylı Ar-Ge Merkezlerinde geliştirilen ve ticarileştirilen bir ürünün, sistemin ya da sürecin ihracatını yapan firmalar.

10. Genç İhracatçı Ödülü: Türkiye ihracatının geleceği niteliğinde ihracatlara imza atmış 30 yaşını aşmamış adaylar.

BAŞVURU KOŞULLARI

- Başvuran firmalar 2015 yılı içinde ihracat yapmış olmak zorundadır.
- Firmaların başvurulan kategoriyle ilgili gerekli evrakları ve bilgileri paylaşması gerekmektedir.
- Bir firma birden fazla kategoride başvuru gerçekleştirebilecektir.
- Firmalar sadece belirlenen 10 kategori için başvuru yapabilecektir.
- Ödüller "İhracatın Gizli Şampiyonları Büyük Jürisi"nin değerlendirmesi sonucunda belirlenecektir.
- Dereceye giren firmalar plaket ile ödüllendirilecektir.
- Plaket töreni İhracat Haftası etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilecektir.

 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap