11 °C

“İkinci çeyrekte yüzde 5’in üzerinde büyüyeceğiz”

Kalkınma Bakanı Elvan Türkiye’nin ikinci çeyrekte yüzde beşin üzerinde büyüceğini söyledi.

“İkinci çeyrekte yüzde 5’in üzerinde büyüyeceğiz”

Karaman’ın Ermenek ilçesindeki Ahmet Keleşoğlu Kültür Merkezi'nde Dr. Ahmet Keleşoğlu'nu Anma Paneli'ne katılan Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan “İlk çeyrekte yüzde 5 büyüdük. 2017 yılının ikinci çeyreğinde yine yüzde 5'in üzerinde büyüyeceğiz. Üçüncü çeyrekte ikinci çeyrekteki büyümemizin üzerinde bir büyüme performansını birlikte göstereceğiz” dedi. 

"Bu vatan, millet için her birimize sorumluluk düşüyor"

Türkiye'de bu yıl ekonomik krizler yaşanacağı ve büyüyemeyeceği şeklinde tahminde bulunanlar olduğunu hatırlatan Elvan, şöyle konuştu:

"İlk çeyrekte yüzde 5 büyüdük. 2017 yılının ikinci çeyreğinde yine yüzde 5'in üzerinde büyüyeceğiz. Üçüncü çeyrekte ikinci çeyrekteki büyümemizin üzerinde bir büyüme performansını birlikte göstereceğiz. Bu milletin yapamayacağı hiçbir şey yok. Yeter biz inanalım, birbirimize güvenelim, bizim birbirimize bağlılığımız artsın. Bu vatan, millet için her birimize sorumluluk düşüyor. Bu sorumluluğun bilincinde hareket edelim. Milli iradenin bugün olduğu gibi bundan sonra da bu ülkede tam manasıyla hakim olması yönünde kararlılığımız devam edecek. Bize husumet besleyenler, güçlenmemizden rahatsız olanlara seslenmek istiyorum; bizimle uğraşmayın. Herkes kendi yoluna gitsin, kendi işine baksın."

Kaynak: AA

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.