9 °C

İstanbul'da havuz fiyatları el yakıyor

İstanbul'da günlük 30 liradan başlayan havuz fiyatları, masaj ve öğle yemeğinin dahil edildiği paket ile 700 liraya ulaşıyor. Hafta içi ve hafta sonu ayrı fiyatlandırılan havuzlara aylık ya da sezonluk üyelik de yapılabiliyor

İstanbul'da havuz fiyatları el yakıyor

Artan sıcakların vatandaşları bunalttığı İstanbul'da serinlemek isteyenlerin imdadına havuzlar yetişiyor. Kentte günlük 30 liradan başlayan havuz fiyatları, masaj ve öğle yemeğinin dahil edildiği paket ile 700 liraya dayanıyor.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminin ardından kamuda izinlerin iptal edilmesiyle bazı İstanbullular tatilini yarıda kesti, bazıları tatil planlarını askıya aldı, bazıları da "demokrasi nöbetlerine" kaldı. 

Kentte kalan, memleketlerine gidemeyen ya da sahil şeritlerine inemeyen İstanbullular, ağustos ayı ile birlikte artan yaz sıcaklarından kaçmak için havuzlara koşuyor. Her keseye uygun havuzun bulunduğu İstanbul'da, günlük fiyatlar 30 liradan başlıyor. 

Rakam, 5 yıldızlı otellerde katlanırken, masaj ve öğle yemeğinin dahil edildiği bir paket ile 700 liraya da ulaşabiliyor. Söz konusu rakam sahil şeritlerindeki 5 yıldızlı bir otelde, çocuklu bir ailenin her şey dahil bir gecelik konaklamasına tekabül ediyor.

İstanbul'da hafta içi ve hafta sonu ya da pazartesi-perşembe, cuma-pazar günleri olarak ayrı fiyatlandırılan havuzlara aylık ya da sezonluk üyelik de yapılabiliyor.

Boğaz'ın ortasında 100 TL'ye havuz keyfi

Havuz fiyatları, Büyükçekmece'deki Aqua Marine'de pazar günleri hariç haftanın 6 günü erkekler için 45 TL, kadınlar için 30 TL olurken, pazar günleri ise erkekler için 55 TL, kadınlar için 40 TL olarak belirlendi. 0-4 yaş arası çocukların ücretsiz yararlanabildiği tesiste, 5-12 yaş arası çocuklar için de ücret pazar günleri 30 TL, diğer günler ise 20 TL. Aqua Marine'de üyelik ücreti kadınlar için 250 TL, erkekler için de 500 TL olarak belirlendi. 

İki kıta arasında bulunan ve Boğaz'ın ortasında havuz keyfi yapmak isteyenlerin tercihi Galatasaray Adası Suada Club'ta fiyatlar, kişi başı hafta içi 100 TL, hafta sonu 120 TL. Tesisin sezonluk üyeliği ise 2 bin TL.

Divan Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri'nde kişi başı hafta içi 60 TL, hafta sonu da 80 TL'den havuzdan yararlanmak mümkün. 

Günlük 700 TL'ye masaj, havuz ve yemek

The Grand Tarabya'da havuz keyfi için 2 farklı paket bulunuyor. 20 dakika aroma terapi banyosu ve açık havuzun yer aldığı paket 450 TL'den satışa sunulurken, 50 dakika masaj, açık havuz ve öğle yemeğinden oluşan paketin ücreti ise 700 TL. Otelde 6 aylık üyelik bin 750 euro +KDV, bir yıllık üyelik ise 3 bin euro+KDV olarak belirlendi. 

Çekmeköy'de bulunan Mayadrom Sport Center'a, hem hafta içi hem de hafta sonu günlük 100 TL ödeyerek giriş yapılabiliyor. Ücret dahilinde tesisteki tüm imkanlardan da yararlanılabiliyor. 

Rezervasyonla hizmet veren Double Tree Moda'da kişi başı ücret hafta içi 110 TL, hafta sonu 140 TL olurken, tesisin aylık üyelik ücreti de 900 TL olarak belirlendi.

Clubsporium Bostancı'da yıllık üyelik ücreti 2 bin-2 bin 500 TL arasında değişiyor. Havuz üyeliği 2 bin 200 TL olurken, tesisin tamamından 2 bin 500 TL'ye yararlanılabiliyor.

The Marmara Taksim'de havuz keyfi hafta içi 150 TL, hafta sonu 200 TL olurken, aylık üyelik ücreti de 600 TL.

Swissotel The Bosphorus'da pazartesi-perşembe günleri arasında kişi başı ücret günlük 215 TL, cuma-pazar günleri arasında ise 265 TL olurken, üyelik ücreti 3 ay için 2 bin 500 TL, 6 ay için 3 bin TL, bir yıl için 5 bin TL olarak belirlendi. Ücrete, havuzun yanı sıra fitness, hamam, buhar odası ve grup dersleri de dahil ediliyor.

Çırağan Kempinski'de havuz keyfi yapmak isteyenler pazartesi-perşembe günleri arasında günlük 100 euro, cuma-pazar günleri arasında da 160 euroyu gözden çıkarmak zorunda kalıyor. 

Four Seasons Bosphorus, otel müşterisi dışındakilere sadece hafta içi havuz hizmeti sunuyor. Otelde kişi başı 120 euro ücret alınıyor. 0-6 yaş arası çocukların ücretsiz olduğu tesiste, 6-12 yaş arası çocuklara da yüzde 50 indirim uygulanıyor.

Hilton Oteli'nde havuz ücreti hafta içi kişi başı 140 TL, çift kişi için 250 TL. Ücret hafta sonu için de kişi başı 200 TL, çift kişi için 370 TL olarak belirlendi. Aylık üyelik ücreti 800 TL olan tesisin mayıs-eylül arasını kapsayan 5 aylık üyelik ücreti ise 2 bin TL.

Renaissance Polat Istanbul Hotel'de havuz fiyatları hafta içi 100 TL, hafta sonu 120 TL. Otelde havuza 10 giriş hakkı veren paketin ücreti 800 TL olurken, 20 giriş hakkı olan paketin ücreti ise bin 200 TL. Otelde havuz hizmeti için kadınlara hafta içi yüzde 25 indirim de sunuluyor. 

Kaynak: AA

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap