23 °C

Kılıçdaroğlu: YEP'i IMF hazırlattı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz pazartesi günü Bakan Albayrak tarafından açıklanan 'Yeni Ekonomi Programı'nı eleştirdi ve IMF tarafından hazırlatıldığını iddia etti.

Kılıçdaroğlu: YEP'i IMF hazırlattı

Partisinin grup toplantısında konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz gün Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın açıkladığı  'yeni ekonomi programı' eleştirdi. Kılıçdaroğlu, YEP'in IMF tarafından hazırlatıldığını savundu. 

Kılıçdaroğlu grup konuşmasında YEP ile ilgili şunları söyledi: 

"Neredeyse her ay yeni program açıklanıyor. Damada vermişler bir metin çık şunu anlat diye. Damat ne anlar işsizlikten. Damadın bir eli yağda bir eli balda. Kendisine göre en iyi bilen o. Yeni program bir IMF programıdır. IMF geldi eski programlar yürümeyince yenisini yaptırdılar. IMF ile gizli görüşüyorlar.”

Kılıçdaroğlu'dan 'IMF ile görüşme' açıklamasıKılıçdaroğlu'dan 'IMF ile görüşme' açıklaması

 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap
  • ERKAN UÇAR Ülke ve dünya gündeminden uzak, içeriği doldurulamayan bir muhalefetin milletimize bir katkısı maalesef olmuyor. Ülkemizin ileri gelenlerinin halen siyasi liderler olduğu algısı gerçeğinden hareketle; siyasilerimizin içeriği bilgi olan cümleleri toplumun anlayış ve davranış örneklem yapısında da gelişme sağlayacaktır. Meselesi ülke, vatan ve millet olan liderlerimizin özenli olması temenniden öteye geçmeli...