16 °C

Marmarabirlik Suudi Arabistan'ı hedef pazar ilan etti

Marmarabirlik  Suudi Arabistan'ı hedef pazar ilan etti

ANKARA - Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanvekili Şevket Karagöz, Suudi Arabistan'ın sofralık zeytin için çok ciddi bir Pazar olduğunu belirterek, "Bu ülkeye ihracat yapmamıza karşın rakamlar tatmin edici değildi. Bu pazardan şimdiye kadar İspanyol, İtalyan ve Yunan ürünleri pay almış. Yaptığımız girişimlerle Türkiye'nin bu büyük pazardan daha fazla pay alması için çabalıyoruz" dedi. 

Marmarabirlik'ten yapılan açıklamaya göre, yaklaşık 30 bin ortağından her yıl daha fazla ürün alarak, daha fazla satmayı hedefleyen Marmarabirlik, hem iç pazara, hem de ihracata ağırlık veriyor. Dünya pazarlarında İspanyol, Yunan ve İtalyan ürünleriyle rekabet için, doğallıktan uzaklaşmadan sürekli yeni tatlar arayan Marmarabirlik, en son Suudi Arabistan'ın Cidde kentinde gerçekleştirilen 18. Saudi Food, Hotel, Hospitality&Propac Arabia Fuarı'na katıldı. 20 ülkeden 360 firmanın katıldığı, 25 bin kişinin ziyaret ettiği fuarda katılımcılara Marmarabirlik ürünlerini tanıtan pazarlama ekibine Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanvekili Şevket Karagöz, Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Peker ve Genel Müdür İbrahim Minareci eşlik etti. Pek çok firma temsilcisiyle yapılan görüşmelerde Suudi Arabistan'da sofralık siyah ve yeşil zeytin, zeytinyağı, zeytin ezmesi gibi pek ürüne yoğun ilgi gözlendi. 


Suudi pazarında biz de varız
Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanvekili Şevket Karagöz konuya ilişkin, "Suudi Arabistan, sofralık zeytin için çok ciddi bir pazar. Bu ülkeye ihracat yapmamıza karşın rakamlar tatmin edici değildi. Bu pazardan şimdiye kadar İspanyol, İtalyan ve Yunan ürünleri pay almış. Yaptığımız girişimlerle Türkiye'nin bu büyük pazardan daha fazla pay alması için çabalıyoruz. Türkiye'den kutsal topraklara ibadet için giden vatandaşlarımızın da girdikleri her markette Marmarabirlik ürünleri bulabilmeleri için temaslarımız yoğun bir şekilde sürüyor" dedi. 
Bu arada Türkiye'nin Cidde Başkonsolosu Fikret Özer de fuarı gezdi ve Türk firmalarının stantlarını tek tek ziyaret etti. Marmarabirlik standında bir süre kalan Özer'e, yönetim kurulu başkanvekili Şevket Karagöz anı tabağı verdi.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap