MESS, 257 üyesi adına 257 bin fidan dikecek

MESS, son günlerde artan orman yangınlarındaki yaraların sarılmasına katkıda bulunmak için 257 üyesi adına 257 bin fidan dikecek.

AA
YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS), son günlerde artan orman yangınlarındaki yaraların sarılmasına katkıda bulunmak için 257 üyesi adına 257 bin fidan dikecek.

Yaşanan son orman yangınlarına duyarsız kalmayan MESS, her bir üyesi için 1.000 fidan dikerek ağaçlandırma çalışmalarına katkı sağlıyor.

MESS Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Burak Akkol, "Ülkemizde çıkan yangınların üzüntüsünü derin bir şekilde yaşıyoruz. MESS ailemizin her bir üyesi adına 1.000 adet fidan dikerek toplamda 257 bin fidanın ormanlara kavuşmasına destek oluyoruz. Bu fidan dikimi ile bire bin katıyoruz. Yarınlarımızı korumaya ve dünyamızı güzelleştirmeye devam ediyor, ormanlarımıza nefes veriyoruz. MESS olarak, daima üyelerimizin yanında olduk. Bu üzücü olayda ise üyelerimizle birlikte her zaman ülkemizin yanındayız." ifadelerini kullandı.

Sendika kendi bünyesinde kurduğu gelişmiş ve kapsamlı dijital dönüşüm ve yetkinlik geliştirme merkezi MEXT’in her ziyaretçisi adına 10 tane olmak üzere, bugüne kadar 10 binden fazla fidan dikilmesine vesile oldu.