23 °C

Modanisa 400 milyon Müslüman kadına artık Turquality ile ulaşacak

Tesettür giyimde online modanın sadece Türkiye’de değil dünyada da öncülerinden olan Modanisa, Turquality programına dahil oldu. Modanisa Yönetim Kurulu Başkanı Kerim Türe, böylece dünyadaki tüm Müslüman kadınlara daha da güçlü ulaşacaklarını kaydetti.

Modanisa 400 milyon Müslüman kadına artık Turquality ile ulaşacak

Handan Sema CEYLAN

Muhafazakar kadınların online alışveriş platformu olarak dünya çapında tanınır hale gelen modanisa.com, artık pazardaki ağırlığını Turquality desteği ile artıracak. Turquality programına alınan ilk e-ticaret şirketi olan Modanisa, böylece dünyadaki 400 milyon Müslüman kadına daha kolay ulaşacak. Firma hali hazırda 135 ülkeye gönderi yolluyor. modanisa.com adresleri ile yıllık 200 milyon ziyaretçiye ulaşan firma, ilk küresel online Türk moda markası olma yolunda.

TOBB e-ticaret Meclisi'nin 26 Ağustos 2019'da yaptığı açıklamaya göre; KOBİ’lerin e-ihracatında son bir yıldaki artış yüzde 147. Modanisa Türkçe, İngilizce, Fransızca, Almanca ve Arapça çağrı merkezi ve web sitesi ile 70 binin üzerinde ürün, 850’yi aşkın marka ve 70’den fazla tasarımcı ile bu artışı daha da yukarı taşımak istiyor.

İşlerine ilk 2011 yılının Anneler Günü’nde başladıklarını ve aradan geçen 8 yılda e-ihracatta yapılan düzenlemelere de katkı sağladıklarını belirten Modanisa CEO’su ve Yönetim Kurulu Başkanı Kerim Türe, “Biz bir platform olarak dünya markası olurken, taşıdığımız markalardan da en az beşinin dünya markasına dönüşmesinin hayalini kuruyoruz. Turquality'ye kabul edilmemiz, Türkiye'yi dünya merkezlerinden birisi yapma hedefimizie bizi bir adım daha yaklaştıracak" dedi.

Hedef yıllık ziyaretçi sayısını 500 milyona çıkarmak

Turquality kapsamında yapacakları çalışmalarla yıllık ziyaretçi sayısını 500 milyona çıkaracaklarını ifade eden Türe, hali hazırda Orta Doğu, ABD ve Avrupa’da geri toplama merkezlerinin ve Londra ve Dubai’de de ofislerinin bulunduğunu belirtti. Türe, “Tek başına dünyanın herhangi bir ülkesine ulaşamayacak üreticiyi dünyaya taşıyoruz ” diye konuştu.

Dünyada 400 milyon Müslüman kadının yaşadığını kaydeden Türe, “Her ülkenin her kültürün kendi modası var. Yazılımımız sayesinde hangi modelin hangi rengin tercih edildiğini görüyoruz. Türk tekstili tüm bu ihtiyaçlara cevap verecek nitelikte” şeklinde konuştu.

2023 hedefi 1 milyar dolar

Türe, son 3 yılda üst üste Türkiye’nin e-ticaret şampiyonu olduklarını da belirtti. Türe, “Toplam ciromuz içerisinde ihracatın payı yüzde 76’lara yükseldi. 2020 ihracat hedefimiz 200 milyon. 2023 yılı için kendimize koyduğumuz ihracat hedefi ise 1 milyar dolar” dedi.

Modanisa, Reuters’in hazırladığı Global Islamic Economy Raporu’nda da dünyanın en popüler İslami giyim sitesi olarak yer almıştı. Modanisa’nın 4 fondan yatırımcısı bulunuyor. Yüzde 30’u bu yatırımcılarda. Firmanın hale en büyük ortağı Türkler.

Dünyanın ilk tesettürlü top modeli yarışmayı onları burkinisi ile kazandı

Dünyanın ilk tesettürlü ‘top model’i Halima Aden de girdiği yarışmaları Modanisa’nın burkinileri ile kazanmış. ABD’de podyuma çıkan manken bu alanın en tanınmış isimlerinden.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap