Özbek firma spiral ve düz bobin boruları satın alacak

Özbekistanlı devlet iştiraki bir şirket iplik ve bobinler spiral ve düz boruların tedariği konusunda Türk firmalardan toplamda 70.000 ad için fiyat teklifi talep etmektedir.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Özbekistan’da devlet iştiraki olarak kurulmuş bir şirket iplik ve bobin sarmak için kullanılan spiral ve düz boruların tedariği konusunda Türk firmalardan toplamda 70.000 ad için fiyat teklifi talep etmektedir.

Orijinal mesajı aşağıdaki şekilde olan müşterinin talebine bir altta verilen linkten ulaşabilirsiniz:

Dear Sirs,

JV “*****” set up by the Uzbekistan Government to assist local importers in locating various goods and equipment on the world market at competitive prices.
We also assist them while contract registration and its conclusion.
Your early reply to this inquiry would be greatly appreciated and will help to speed up the process of our Client placing an order with perhaps, yourselves. As a result this inquiry, the data you send to us will give us better understanding of your products and being in a position here to let other importers know about your products, additional orders may well be generated. The data that you send will be treated as confidential and will be for our own use only.
We kindly request you to submit your quotation for the tubes listed below.

1- Ring Spinning Tube 210х18х10mm – 40gr – 45.000
2- Roving Tube - 446mm – 220gr – 28.000

Terms of Delivery: CIP - Gulistan, Uzbekistan
Terms of Payment: Letter of Credit

https://www.turkishexporter.net/en/Leads/355524_ring-spinning-tubes-purchasing-rfq-from-uzbekistan

Bu ihracat fırsatı/talebine erişmek istiyorsanız; %80 oranına çıkan hibe desteklerinden, T.C. Ekonomi Bakanlığı ve TİM (Türkiye İhracatçılar Meclisi) toplu üyelik desteği kapsamında yararlanabilirsiniz. Lütfen bilgi için form doldunuz ve 444 23 99’u arayıp bilgi isteyiniz.
Başvuru Formu Linki : https://turkishexporter.net/tr/contact

Etiketler