15 °C

Promosyon için tarih verildi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, emeklilere verilecek promosyonun mart ayı itibariyle ödenmeye başlayacağını açıkladı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Anadolu Ajansı Editör Masası'nda gündeme dair açıklamada bulundu

Bakan Müezzinoğlu, emeklilere verilecek promosyonun mart ayı itibariyle ödenmeye başlayacağını açıkladı. Bu hafta kamu ve özel bankalara sözleşmelerin götürüldüğünü söyleyen Müezzinoğlu, "11 milyon 700 bin emeklinin promosyonlarının bir ayda ödenebilmesi çok mümkün olmayabilir; mart, nisan, mayıs ayında bitmiş olmasını protokole koyuyoruz" dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Müezzinoğlu'nun açıklamaları şöyle:

(Kredi derecelendirme kuruluşlarının kararları) Türkiye'nin ekonomisi bugün dinamikleri, ihracatı ve üretimiyle Yunanistan'ı 10'a değil 100'e katlar. Ama onun puanı düşmez hatta yükselir. Niye? Burada hesap ekonomik değil, siyasi.

Borçların yeniden yapılandırılması

Bizim de Maliyenin de beklediğinin çok ötesinde bir müracaat oldu. Maliyenin müracaatları 80 milyarın üzerinde, bizde de 43 milyarın üzerinde bir yapılandırma gerçekleşti. Peşinatlarla birlikte ilk ay taksitlerinde biz yaklaşık 4,5 milyar lira tahsilatı yaptık.

Ahilik Fonu

Bakanlar Kurulunda imzada, tamamlandı. Sayın Başbakanımızın imzasıyla Türkiye Büyük Millet Meclisine geçecek. 7 Şubat'ta Meclis açıldığında, komisyonda görüşmelerimizi ilk hafta tamamlarız diye düşünüyoruz ve ikinci hafta da inşallah şubat ayında, Esnaf Ahilik Sandığı'nın yasalaşmasını gerçekleştirmeyi hedefliyoruz.

Büyükanne Projesi

İstanbul ve Bursa kesinleşti. Bugün TOBB Başkanıyla bir araya geleceğiz. İlleri de netleştireceğiz. Sayı 5 bin aile. 5 farklı illerden gelecek verilerin değerlendirmesi de bize iyi fikir versin istiyoruz. Büyükannelere asgari ücretin yüzde 30'u ödenecek.

"125 bin 485 kamu çalışanı hakkında işlem yapıldı"

Müezzinoğlu, FETÖ (Fetullahçı Terör Örgütü) soruşturması kapsamında tüm kamu kurumlarında 125 bin 485 kamu çalışanı hakkında işlem yapıldığını ve bunlardan 94 bin 867'sinin ihraç edildiğini söyledi.Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap