16 °C

"Hiçbir dönemde fındık fiyatı böyle belirsizliğe sürüklenmedi"

CHP'li Hamzaçebi, fındığın yarıya yakınının çuvala girdiğini ama üreticinin hala fiyatın ne olacağını bilmediğini belirtti

"Hiçbir dönemde fındık fiyatı böyle belirsizliğe sürüklenmedi"

ANKARA - CHP Trabzon Milletvekili Akif Hamzaçebi, fındık taban fiyatının açıklanmamış olmasına tepki göstererek, "Fındığın yarıya yakını çuvala girdi ama üretici hala fiyatın ne olacağını bilmiyor" değerlendirmesinde bulundu.

Hamzaçebi, yaptığı açıklamada, ramazan ayına girilmek üzere olduğunu, 8 Eylülde okulların açılacağını ancak hala fındık fiyatının belli olmadığını belirtti. Hiçbir dönemde fındık fiyatının böyle bir belirsizliğin içine sürüklenmediğini ileri süren Hamzaçebi, Fiskobirlik'in etkisizleştirildiğini, TMO'nun da fındık fiyatının desteklenmesi bir yana fiyatın düşmesi yönünde bir politika izlediğini iddia etti. Serbest piyasada fındık fiyatının 2,40 YTL'ye kadar düştüğünü ifade eden Hamzaçebi, "Fındığın yarıya yakını çuvala girdi ama üretici hala fiyatın ne olacağını bilmiyor" dedi. 

Rusya ile ticarette yaşanan sorunlara da değinen Hamzaçebi, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dan fındık fiyatına ve Türkiye'nin, Rusya ile ihracatta yaşadığı sorunlara eğilmesini istedi. 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap