13 °C

Sahibinden satılık güneş arabası!

Dokuz Eylül Üniversitesi Solaris Güneş Arabaları Ekibi ödüllü güneş aracını "sahibinden.com"da 152 bin 500 liradan satışa sunuldu

Sahibinden satılık güneş arabası!

Dokuz Eylül Üniversitesi Solaris Güneş Arabaları Ekibi tarafından sahibinden.com'da satışa çıkarılan araç, yeni sahibini arıyor. 

sahibinden.com'dan yapılan açıklamaya göre, internet sitesinin en çok ziyaret edilen bölümlerinden "İlginç İlanlar"a eklenen "Güneş Enerjili Elektrikli Araç", 152 bin 500 liradan satışa sunuluyor. 

Yapımı 2006 yılında tamamlanan tek kişilik güneş enerjisiyle çalışan elektrikli araç, 2007'de Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) güneş enerjili araç yarışlarında yarı finalde birincilik ödülü, 2008'de Yunanistan'da düzenlenen "Sun Life" güneş enerjili araç tasarım yarışmasında tasarım ödülü, bu yıl düzenlenen Fas Güneş Enerjili Araç Yarışı'nda birincilik ödülü ve Belçika'da düzenlenen European Solar Challenge'da özel ödül aldı. 

sahibinden.com'daki ilan "www.sahibinden.com/191327097" linkinden görüntülenebiliyor. Dokuz Eylül Üniversitesi Solaris Güneş Arabaları Ekibi, güneş enerjili elektrikli aracın satışından elde edilecek gelirle yeni ve daha teknolojik bir araç yaparak 2015 yılında Avusturalya'da düzenlenecek World Solar Challenge yarışını tamamlayan ilk Türk ekibi olmayı hedefliyor. 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.