11 °C

Sanayi işgücü girdi endeksleri arttı

Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış Sanayi İstihdam Endeksi yılın ikinci çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre yüzde 0.6 artarak 118.6 oldu

Sanayi işgücü girdi endeksleri arttı

ANKARA - Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), bu yılın ikinci çeyreğine ilişkin Sanayi İşgücü Girdi Endeksleri'ni açıkladı. Buna göre mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış Sanayi İstihdam Endeksi yılın ikinci çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre yüzde 0.6 artarak 118.6 oldu.

Takvim etkisinden arındırılmış Sanayi İstihdam Endeksi ise geçen yılın aynı çeyreğine göre yüzde 3 artarak 118.7 olarak gerçekleşti.

Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış Sanayide Çalışılan Saat Endeksi bir önceki çeyreğe göre yüzde 0.5, takvim etkisinden arındırılmış Sanayide Çalışılan Saat Endeksi ise geçen yılın aynı çeyreğine göre yüzde 1.5 arttı. Sanayide Çalışılan Saat Endeksi 114.5, takvim etkisinden arındırılmış Sanayide Çalışılan Saat Endeksi ise 114.8 oldu.

Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış Sanayide Brüt Ücret-Maaş Endeksi bu yılın ikinci çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre yüzde 3.7 artarak, 173.9 değerini aldı. Takvim etkisinden arındırılmış Sanayide Brüt Ücret-Maaş Endeksi ise geçen yılın aynı çeyreğine göre yüzde 15.8 arttı ve 173.1 oldu.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.