12 °C

Sarıeroğlu 'memurluk kalkıyor mu?' sorusunu yanıtladı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sarıeroğlu memurluğun kaldırılacağına dair söylentilerle ilgili, "Sistemimiz neyse aynı şekilde devam edecek" dedi.

Sarıeroğlu 'memurluk kalkıyor mu?' sorusunu yanıtladı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, TRT Haber'de katıldığı programda soruları yanıtladı.

Sarıeroğlu, memurluğun kaldırılacağına dair söylentilere de cevap verdi.

Sarıeroğlu yaptığı açıklamada, "Memurluk ortadan mı kaldırılıyor diye söylentiler var. Sanki böyle bir adım atılacakmış gibi kara propaganda başlamış durumda. KPSS ile memur alımlarımız, sözleşmeli personel alımlarımız, kariyer mesleklerle ilgili kamuda alımlarımız devam ediyor. Bunlarla ilgili mevcut sistemimiz neyse, aynı şekilde devam edecek. üç buçuk milyon kamu görevlimiz var. Hepsinin içi rahat edebilir. 4B’lilerin izin konusunda bizden talepleri vardı. 4B’lilerin izin sürelerini düzelttik. Bakanlar Kurulu’na sevk edildi." ifadelerini kullandı.

Sarıeroğlu, Başbakan Binali Yıldırım'ın emeklilere bayramlardan önce biner lira ikramiye ödeneceğini açıklamasından sonra ikramiye fikrinin daha önce CHP tarafından dile getirildiğine yönelik açıklamalarla ilgili, "“En önemli şey emeklilerimize bayram 1000 liralık bayram ikramiyesi. Ana muhalefet partisi kendi projesi olduğu yönünde iddialar ortaya koyuyor. Ben hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. 11,5 milyon dosya üzerinden bu ikramiyeleri vereceğiz. SSK Bağ-Kur, Emekli Sandığı emeklileri faydalanacak bu haktan. Şehit yakınlarımız, gazilerimiz faydalanacaklar. Emekli olan geçici köy korucularımız, Kore, Kıbrıs, aylık bağlanan sivil vatandaş da faydalanacak. 12,3 milyon kişiyi inşallah bu haktan faydalanmış olacaklar.” dedi.

Sarıeroğlu kaynak eleştirileriyle ilgili ise, “Türkiye yüzde 7,7 büyüdü. Bu ilk defa yaptığımız bir şey değil. Biz emeklilerimizle ilgili kamu çalışanlarımızla ilgili her dönemde düzenleme yaptık. Telaş içerisinde olması gerekenler henüz adayları belli olmayanlar. Biz karıncalar gibi çalıştık. 9 ay oldu ben göreve geleli, her alanda 16 yıldır çalışıyoruz. Mutfak hazırlıklarımız var. Seçim tarihi belli oldu diye bunları gerçekleştirmeseydik haksızlık olurdu.” diye konuştu.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.