7 °C

STK'lara 6 milyon euro destek

Türkiye ve AB Sivil Toplum Diyaloğu programının beşinci döneminde sivil toplum kuruluşlarına 6 milyon euro destek sağlanacak.

STK'lara 6 milyon euro destek

Avrupa Birliği (AB) Bakanlığı Sivil Toplum Kuruluşlarına (STK) 6 milyon euro destek sağlanacağını duyurdu. 

AB Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, "Türkiye-AB Sivil Toplum Diyaloğu" programının beşinci döneminin 2018-2020 yılları arasında uygulanmasının öngörüldüğü belirtildi. Toplam bütçesi 6 milyon euro olan hibe programı ile AB müzakere sürecinin tüm fasıl başlıklarıyla ilgili konularda, Türkiye ve AB'den sivil toplum kuruluşlarının ortaklaşa yürütecekleri projelerin geliştirilmesinin hedeflendiği kaydedildi.

Türkiye'den dernekler, vakıflar, federasyonlar ve konfederasyonlar ile AB üyesi ülkelerden kar amacı gütmeyen kuruluşların ortaklaşa geliştirecekleri projelere, en az 60 bin, en fazla 200 bin euro hibe desteği sağlanacağı belirtilen açıklamada, hibe programı kapsamında şu üç öncelik alanının belirlendiği ifade edildi:

“Türkiye'den ve AB ülkelerinden STK'lar arasında yerel, bölgesel ve ulusal düzeyde AB mevzuatı ve politikaları alanında uzun dönem iş birliğinin ve deneyim paylaşımının geliştirilmesi, Türkiye ve AB'de Türkiye'nin AB'ye üyeliğinin önemi ve sağlayacağı katkılar hakkında kamuoyunda farkındalık yaratılması ve Türkiye'den sivil toplum kuruluşları ile AB'deki muadilleri arasında kurulan diyaloğun derinleştirilmesi ve sürdürülebilir hale getirilmesi.”

Açıklamada, proje başvurularının 16 Şubat 2018 saat 17.00'ye kadar Merkezi Finans ve İhale Birimine yapılması gerektiği bildirildi.

Kaynak: AA

Yorumlar

  • Bayram KOÇ Hakkımız olanı söke söke alacağız.işveren bahane üretmesin Türk Metal sendikası emekçinini hakkını size yedirmeyecektir #En büyük türk metal

  • Merve Aydoğan Zafer bizim olacak.... İşçiyiz haklıyız alın terimizle kazanacağız. #Hepimizbiriz #yüzbinlerinbildiğivar

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.