TapuTakas sisteminin kullanımı giderek yaygınlaşıyor

Takasbank’ın Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü ile birlikte hayata geçirdiği TapuTakas sisteminin kullanımı giderek yaygınlaşıyor.

AA
YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Takasbank, TapuTakas sistemi kullanımının giderek yaygınlaştığını duyurdu.

Takasbank'tan yapılan açıklamaya göre, son olarak Türkiye’nin ilk faaliyet izni almış gayrimenkul portföy yönetim şirketi olan Re-Pie Gayrimenkul ve Girişim Sermayesi Portföy Yönetimi AŞ’nin kurucusu olduğu Gayrimenkul Yatırım Fonu, portföyüne gayrimenkul alırken Takasbank’ın işlettiği TapuTakas sistemini kullandı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen, Takasbank Genel Müdürü Mahmut Kayacık, TapuTakas sisteminin kullanımının giderek yaygınlaşmaya başladığını belirterek, "İlk defa bir gayrimenkul yatırım fonu, çoklu parsel alım işlemini TapuTakas sistemini kullanarak, güvenli, hızlı ve sorunsuz bir yöntemle gerçekleştirmiştir. Tüm gayrimenkul yatırım fonlarımızı ve vatandaşlarımızı TapuTakas sistemini kullanmaya davet ediyoruz. TapuTakas sisteminin işleyişi oldukça pratik ve basit olup tapu sisteminden alınan e-ödeme makbuz numarası, alıcı ve satıcının IBAN numarası bilgilerinin TapuTakas web sayfasına giriş yapılması yeterli." değerlendirmesinde bulundu.

Re-Pie Genel Müdürü Hasan Bayhan da TapuTakas sistemi sayesinde piyasada sıkça karşılaşılan önce para mı önce tapu mu sıkıntısını rahatlıkla aştıklarını ve satıcıların güvenli bir şekilde ve çok uygun bir maliyetle satış yapabildiğini kaydetti.

Bayhan, TapuTakas sisteminde sürecin her aşamasının cep telefonu ve e-posta adresine gelen bilgilendirme mesajlarıyla takip edilebilmesinin de çok faydalı olduğunu ifade etti.

Re-Pie Gayrimenkul ve Girişim Sermayesi Portföy Yönetimi AŞ kurmuş olduğu 3 gayrimenkul yatırım fonunu aktif olarak yönetiyor. Portföyünde 2 milyon metrekarenin üzerinde gayrimenkul bulunduran fonların toplam değeri 260 milyon TL’yi geçmiş durumda.

Bu konularda ilginizi çekebilir