8 °C

TAV, Sabiha Gökçen Havalimanı ile ilgileniyor

TAV Havalimanları Holding İcra Kurulu Başkanı Sani Şener, önümüzdeki dönem için Sabiha Gökçen Havalimanı'nı radarlarına aldıklarını açıkladı.

TAV, Sabiha Gökçen Havalimanı ile ilgileniyor

TAV Havalimanları Holding'in ana ortağı ADP'nin şirketteki payını yüzde 46.12'ye yükselten 160 milyon dolar tutarındaki satın alma anlaşmasının ardından düzenlenen basın toplantısında ADP ve TAV Havalimanları yöneticileri açıklamalarda bulundu.

TAV ile Ortadoğu, Orta Asya ve Avrupa'da yeni ülkelere gideceklerini  Türkiye'nin başka yerlerindeki fırsatları değerlendireceklerini belirten ADP İcra Kurulu üyesi Antonin Beurrier, TAV'da Tepe İnşaat'ın hisselerini almayı düşünmediklerini TAV ile Afrika'da yatırım yapmak istediklerini ifade etti.

ADP İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Edward Arkwright ise "ADP havalimanı işletmeciliğine odaklanma stratejisi çerçevesinde TAV İnşaat'taki yüzde 49 payını Sera Yapı ve Tepe İnşaat'a 9 milyon euroya devredecek" dedi.

ADP'nin TAV'daki hissesini artırmasıyla üçüncü ülkelerde çok ciddi birlikteliklerinin olacağını ve daha da büyüyeceklerini söylen TAV Havalimanları Holding İcra Kurulu Başkanı Sani Şener de önümüzdeki dönem için Sabiha Gökçen Havalimanı'nı radarlarına aldıklarını açıkladı. Şener, Katar ve Suudi Arabistan'da arasındaki gerilimin kendilerine negatif bir etki oluşturacağını düşünmediklerini belirtti.

Akfen Holding, TAV'dan çıkıyorAkfen Holding, TAV'dan çıkıyor

 

Kaynak: Reuters

TAV
Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.