18 °C

TBB, Giresun'daki müşterilere kolaylık sağlanması için tavsiye kararı aldı

TBB, Giresun'daki sel felaketinde zarar gören banka müşterilerine kolaylık sağlanmasını tavsiye etti.

TBB, Giresun'daki müşterilere kolaylık sağlanması için tavsiye kararı aldı

Türkiye Bankalar Birliği(TBB), Giresun'daki sel felaketine maruz kalan banka müşterilerine kolaylık sağlanması için tavsiye kararı aldı.

TBB'den yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:

"Giresun ilimizde meydana gelen sel felaketi nedeniyle vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralananlara acil şifalar diliyoruz. Bölgemize ve ülkemize geçmiş olsun.

Birliğimiz Yönetim Kurulu’nun 24 Ağustos 2020 tarihli toplantısında, afet bölgesinde yaşanan muhtelif sorunların hafifletilmesine katkıda bulunulması, bankacılık hizmetlerinin kesintisiz olarak sürdürülmesi ve bölgenin ihtiyaç duyabileceği desteğin sağlanması konuları görüşülmüş, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu ile eşgüdüm halinde bankalar tarafından alınan önlemler ve yapılan çalışmalar değerlendirilmiştir.
Yönetim Kurulumuz, felaketin bölge ekonomisinde yol açtığı olumsuz etkilere maruz kalan, ödeme imkânları olumsuz etkilenen banka müşterilerinin bankalara olan borçlarının ödenmesinde, ertelenmesinde ve/veya kendilerine finansman olanakları sağlanmasında gerekli kolaylıkların gösterilmesi hususunda Üyelerimize tavsiyede bulunulmasına mücbir halin yaşandığı mahalde ikâmetgahı/işyeri adresi veya şubede hesabı bulunan müşterilerin kredi risk, kredi ödeme, senet ve çek işlemlerine ilişkin bildirimlerinin, Risk Merkezi mücbir hal düzenlemesi çerçevesinde yapılması hususunda gerekli hassasiyetin gösterilmesi için Risk Merkezi Üyelerinin bilgilendirilmesine karar verilmiştir."

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap