Tekstil makineleri fuarı, kapılarını yarın açıyor

Tekstil sektörünün önemli buluşma platformlarından biri haline gelen ve 2014 yılından bu yana yapılan Uluslararası Kahramanmaraş Tekstil Makineleri Fuarı, beşinci kez en yeni tekstil teknolojilerini Türkiye’deki tekstil sanayicileri ve temsilcileriyle buluşturmaya hazırlanıyor.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Ali ESKALEN

Uluslararası Kahramanmaraş Tekstil Makineleri Fuarı, 26 Eylül 2019 Perşembe günü (yarın) 11.00’de gerçekleştirilecek olan törenle kapılarını açacak ve 28 Eylül akşamına kadar ziyaretçilerini ağırlayacak.

Bu yıl ITMA’dan hemen sonra hayata geçirilen Uluslararası Kahramanmaraş Tekstil Makineleri Fuarı KTM 2019, yeni teknolojilerin Türkiye prömiyerine sahne olurken, sunduğu B2B ortamı ile de önemli iş bağlantılarının önünü açıyor.

Tekstil sektörü makine ve aksesuar üreticilerini “Tekstilin Kalbi Kahramanmaraş”ta beşinci kez bir araya getiren Uluslararası KTM 2019 Fuarı, Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası tarafından eş zamanlı olarak gerçekleştirilen Uluslararası Tekstil Zirvesi (UTZ) ile de gelişmeleri yakından takip etmek isteyen sanayicilere ev sahipliği yapıyor.

Yurt içi ve dışından yoğun katılım ve ziyaretin beklendiği KTM 2019, Kahramanmaraş Fuar Merkezi’nde (KAFUM) sektörün üst düzey yöneticileri ve teknoloji üretenleri ticari bir platformda buluşturarak karşılıklı fikir alışverişinin sağlanmasını hedefliyor.

KTM 2019’un bölgeye katkısını değerlendiren Zabun, “Uluslararası Kahramanmaraş Tekstil Makineleri Fuarı’na ev sahipliği yapan Kahramanmaraş, bu alanda dünya teknoloji devlerini ağırlıyor. Her geçen gün kalite bakımından öne çıkan Kahramanmaraş, İtalya başta olmak üzere birçok Avrupa ülkesine üretim ve ihracat yapmaktadır” dedi.

Fuarı ile tüm dünyadan tekstil teknoloji üreticilerini Kahramanmaraş’ta ağırlanmasının, kentin ticari faaliyetlerine önemli bir destek sağlayacağının altını çizen Zabun, “KTM, Kahramanmaraş’ın üretim için sergilediği performansa ilave olarak, Ar-Ge, moda ve tasarım konusunda da başarılı bir grafikle küresel ticarette daha güçlü bir aktör haline gelmesi bakımından önemli fırsatlar sunuyor” şeklinde konuştu.