Tekstil Sektör Kurulu Başkanlığına Fikret Kileci seçildi

TİM başkanlığı için hareketli günler yaşanıyor. Tekstil sektör kuruluna Fikret Kileci seçildi ve İsmail Gülle'nin TİM adaylığı belirsizleşti. Gülle'nin kendi sektör kurulunda başkan veya başkan yardımcısı seçilemediği için yönetmeliğe takıldığı öğrenildi. Ayrıca seçime ilişkin Ticaret Bakanlığı'na başvuru yapıldı.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

İMAM GÜNEŞ - İSTANBUL

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) başkanlığı için hareketlilik hızlandı. Adaylığını açıklayan ilk isim Ahmet Güleç olurken, gözler mevcut başkan İsmail Gülle'ye çevrildi. 

Bugün gerçekleşen tekstil sektör kurulunda yapılan seçim sonrasında Güneydoğu Anadolu Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği Başkanı Fikret Kileci sektör kurulu başkanı seçildi. Başkan Yardımcıları ise Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği Başkanı Pınar Taşdelen Engin ve Akdeniz Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği Başkan Yardımcısı Zeki Kıvanç seçildiği söyleniyor. Süreç henüz netleşmedi. Sürecin bu şekilde netleşmesi halinde TİM Başkanı İsmail Gülle, yeni dönemde aday olamayacak.

TİM yönetmeliğine göre, TİM başkan adayı olacak ismin kendi sektör kurulunda başkan veya başkan yardımcısı olması gerekiyor. Bu gelişmenin ardından tekstil veya hazır giyim sektöründen bir ismin başkan adayı olacağı kulislerde konuşuluyor.

 

Bu konularda ilginizi çekebilir