18 °C

TMSF, Burgaz Rakı'yı satacak

Burgaz Rakı, Garipoğlu'nun, Sümerbank'tan dolayı kalan borçlarının bir bölümünü karşılayabilmek amacıyla satılacak

TMSF, Burgaz Rakı'yı satacak

 

 

İSTANBUL - Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Hayyam Garipoğlu'nun, Sümerbank'tan dolayı kalan borçlarının bir bölümünü karşılayabilmek amacıyla Burgaz Rakı'yı satacak.

Alınan bilgiye göre, TMSF ile Garipoğlu Grubu arasında geçtiğimiz günlerde imzalanan ek protokolün ardından gruba ait Burgaz Rakı'nın satışı gündeme geldi.

TMSF yetkililerince yapılacak ekspertiz çalışmalarından sonra grup tarafından işletilen ve yönetiminde Fon'dan 2 kişinin de bulunduğu Burgaz Rakı'nın satışı gerçekleştirilecek.

Sümerbank A.Ş. hakim ortağı Garipoğlu Grubu ile Fon arasında 12 Ağustos 2004'de imzalanan ve 27 Ocak 2006'da yürürlüğe giren protokolün bir kısım taksitinin aksaması sonucunda borçlu grupla müzakerelere başlanmıştı.

40 milyon dolarlık bir gayrimenkulün takyidatsız olarak Fon'a devri, bakiye 292 milyon 132 bin 582 dolar tutarındaki borcun yeniden ödeme planına bağlanarak nakdi anapara borcunu toplam 7 yılda, libor artı yüzde 1 faiz oranı ile ödemesi konusunda mutabakata varılarak 7 Ocak 2009'da ek protokol imzalanmıştı.

Söz konusu ek protokolün ardından gruptan 51 milyon dolar tahsil edilmişti.

 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap