15 °C

TÜİK 41 uzman yardımcısı alacak

Adaylarda istatistik, iktisat, işletme, ekonometri, uluslararası ilişkiler, gazetecilik veya gazetecilik ve halkla ilişkiler, matematik, bilgisayar mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden mezun olma şartı aranacak.

TÜİK 41 uzman yardımcısı alacak

Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığı 41 uzman yardımcısı alacak. 

Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) uzmanı olarak yetiştirilecek adaylarda istatistik, iktisat, işletme, ekonometri, uluslararası ilişkiler, gazetecilik veya gazetecilik ve halkla ilişkiler, matematik, bilgisayar mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden mezun olma şartı aranacak. 

Adayların 5-6 Temmuz 2014 veya 4-5 Temmuz 2015'te yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı'nda ilgili puan türünden 80 ve üzerinde, İngilizce, Fransızca, Almanca, İspanyolca, Rusça, Çince ve Arapça dillerinden birinden Yabancı Dil Sınavı'ndan 50 ve üzerinde puan almış olmaları gerekecek. 

Başvurular 18 Ocak tarihine kadar TÜİK İnsan Kaynakları Daire Başkanlığına yapılabilecek. 

Sözlü sınav, 8-12 Şubat'ta gerçekleştirilecek. Sözlü giriş sınavında başarılı sayılabilmek için 100 tam puan üzerinden en az 70 puan almak yeterli olacak. 

Sözlü sınav puanı esas alınarak, puanı en yüksek adaydan başlamak suretiyle nihai başarı puanı tespit edilecek. İlan edilen kadro sayısı kadar aday başarı sırasına göre asıl listeyi oluşturacak. 

 

Kaynak: AA

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.